„Zie ginds konït de Stoomboot Bakker C. Moojen zal het groote cho- colade-stoomschip, dat velen niet zooveel bewondering in de etalage hebben beke ken, verloten gaan. Minstens drie vijfden van de bruto-opbrengst komt de Alg. Tex. Wijkverpleging ten goede. Een navol genswaardig voorbeeld. |Bgj? Bk Neeltje Mooijen-Peereboom en bakker Wiebe Ruiter. Nummer 141, december 2021 24 Historische Vereniging Texel Mooijen maakte ook uit chocolade prachtige voorstellingen. In 1930 haalde hij daarmee de krant: Dit maakt nieuwsgierig naar andere kunstwerken die Mooijen maakte. Werden die kunstwerken opgegeten, en door wie? Hadden ze alleen een etalagefunctie? Ik vermoed het laatste, maar ze lokten in ieder geval publiek naar binnen voor de vele andere, kleinere kunstwerkjes van bakker Mooijen en zijn team. Met dank aan Marguerite Krajenbrink-Vervoort voor het delen van haar herinneringen en het beschikbaar stellen van de foto's. van Den Burg op 6 april 1945 gingen Cees Mooijen en bakkersknecht Wiebe Ruiter niet met de rest van de familie mee naar boerderij De Hal. De winkel werd getroffen. Cees Mooijen en Wiebe Ruiter overleden als gevolg daarvan. Het steeds nijpender grondstoffengebrek tijdens de Duitse bezetting maakte, naar velen toen dachten, een voorlopig eind aan de kunstwerken in de etalage van Mooijen. Maar tijdens de artilleriebeschieting Texelsche Courant 13 december 1930. Dit suikerwerk stel zwanen 'sleept' in november 1939 een bootje volgeladen met kikkers, kleine pinguïns en een stuurman over een water(spiegel) met waterlelies en andere waterplanten van suikerwerk. Suikerwerk maken was een specialiteit van oorspronkelijk de suikerwerkmakers en later ook banketbakkers, het dateert al uit de late middeleeuwen en is afkomstig uit de moslimwereld (net als het woord suiker). Vooraan van links naar rechts opa Cees Mooijen, oma Achterste rij rechts Martha Mooijen, de moeder van Marguerite. Deze foto dateert van 13 november 1939.

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2021 | | pagina 26