Nummer 141, december 2021 Historische Vereniging Texel 19 In het rechter gedeelte van het huis woonden vaak leraressen en leraren van ULO, Huishoudschool en HBS. Op 38 woonde de familie Keijser. Ab Keijser was zaakvoerder (tegenwoordig directeur) bij de Coöperatieve Aankoopvereniging aan de Waalderstraat. Later woonde hij op nummer 31, waar later ook de familie Kassenaar (van Kogerstraat 1) heeft gewoond. Na Keijser woonde op 38 de familie Bobeldijk. Nummer 30 was een stolpboerderij met voorhuis, waar in de oorlog 'buurvrouw en buurman' Dros woonden. In het huis 36 woonde de weduwe De Wijn. In de oorlog was dit huis door de vijand gevorderd en werd het gebruikt als bordeel voor de manschappen. Voor ons kinderen was dit een huis ‘waar wat mee was'. Na de oorlog kwam er de familie Mulder wonen. Mulder was commies bij de belastingdienst. Het was een groot gezin, maar mevrouw Mulder had er flink de wind onder. Op 34 woonde de familie Jonker. De heer Jonker was gemeentesecretaris en weduwnaar. Hij woonde er met twee dochters, waarvan een een relatie had met Willem de Wijn, die als zeeman in de oorlog in het buitenland was. Jonker had een huishoudster, mevrouw Van Scharenburg, die met haar vader ook in het huis woonde. Later is Willem de Wijn er met zijn gezin komen wonen. Het pand was eigendom van de gemeente. In de schuur stond een brandspuit gestald en een wegen -wals en andere attributen. Later is het pand eigendom geworden van Jan Reij. Jan Dijksen, de taxichauffeur van garage Reij heeft hier nog gewoond. Na de sloop ervan is de ondergrond terecht gekomen bij de buren op nummer 26 en deels in de Burgerhoutstraat. Links de woning van De Wijn en (na de oorlog) van de familie Mulder. Rechts daarnaast het huis van de gemeentesecretaris Jonker en daarnaast het voorhuis van de bij de aanleg van de Burgerhoutstraat gesloopte boerderij waar de familie Dros woonde en later de familie Dijksen en mevrouw Reij. Daarnaast ons ouderlijk huis met daar tegenover het landje.

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2021 | | pagina 21