Reacties op HVT 139 B. Huisman Kom toch naar huus Aart van den Brink Kom toch naar huus Kom toch naar huus os je enkel maar raust en maar raast Nummer 140, september 2021 32 Historische Vereniging Texel Raadsels rond scheepsversieringen Jan Dirksz. Witte, de Vrolijke Van Caroline Moonen, achterkleinkind van Jan Witte (de Vrolijke), kregen we bovenstaande foto. Om de scheepsversiering, ooit van haar overgrootvader, te Foto met een vraag In het vorige nummer stond een foto van een demonstratie tegen de tariefsverhoging van de Texelse boot in 1980. Een aantal deelnemers aan deze demonstratie werd herkend door de lezers. Kom toch naar huus os een aar je deer koeieneert Of os je maar dwars bent en ok fon je foute niks leert Ga don naar Paal Negen en lèèg op je rèèg in ut sand En sorrege foor morrege die gane dan zóó on de kant bekijken reisde ze speciaal af naar het scheepvaartmuseum te Sneek. Samen met het blad en de scheepversiering op de foto. Prachtig plaatje Caroline! En je ken niet meer stoppe met denke deur veuls te veul haast Genog is genog, moet je sèège, gebruuk je ferstand En sorrege foor morrege die gane dan zóó on de kant Kom toch naar huus en struun maar deur Skil of deur Strend Of kiek bee de diek of je deer olle feugeltjes kent Wot beurt on de Burreg, dot staat in de Tesselse krant En sorrege foor morrege die gane dan zóó on de kant Kom toch naar huus os je moed bent en seer in je hóófd En lóóp langs de zéé weer de stormwiend je daze ferdóóft En luuster hoe golleve bruusende slaan op ut strand En sorrege foor morrege die gane dan zóó on de kant Paul Krugers herkende zijn moeder, Janna Krugers-van Tatenhove, op de eerste foto. Zij is de vrouw vooraan die het spandoek vasthoudt. Harry Witte zag Peter Hin midden op de foto, nu woonachtig in Amsterdam maar destijds in Den Hoorn. Achter Peter herkende hij ook nog Walter Oskam. Simon Dros herkende Peter Hin ook. Ankie Huisman zag op de tweede foto haar broer Jaap staan. Hij staat rechts tegen de railing in een licht jasje met fototoestel om. Peter Witte zag John Leyen (met snor) in het midden lopen. Ineke Zijm meldt “Een demonstrant houdt een kaartje in de lucht. Jan Bakker (vroeger onderwijzer op de Jozefschool) met links daarnaast zijn buurvrouw Jopie Veenstra en dochter Nadine. Op de voorgrond met bril: Janna Krugers-van Tatenhove, met daarachter Ineke van Gogh. Ik zie Ben Moor, Marja Kooij". De redactie puzzelde nog even door en herkende Antoon Goes en Jan van Boven. Voor de laatste is een goede leesbril of vergrootglas wel handig. Kom toch naar huus, naar de Hore, de Wéél of de Kóóg En heije wot cente don sit je gien eevend meer dróóg En ochens weer héét in de son dot je swéét en ferbrandt En sorrege foor morrege die gane dan zóó on de kant Ik praat alleen Tessels tegen mezelf: bij het afhalen van wat bewerkelijke peultjes roep ik: ‘meer drééd os bóón!' Ik moet echt omschakelen, omdenken. Vroeger moest ik ook wel wat schaamte overwinnen, onzekerheid. Ik maak vast allerlei fouten. Dus als iemand zegt: 'Ik wil op toneel geen attractie wezen, ik doe niet mee,' dan begrijp ik dat best. Om erin te komen pak ik voor een paar nieuwe liedjes vaak iets uit de Ierse muziek. De melodie en het gevoel heb je dan al. Het liedje hieronder is een vertesseling van Come by the Hills van de Fury Brothers. De uitdaging zit in de refreinregel, waar je steeds op moet rijmen, maar als dat lukt heb je meteen meezingers. En dan is die onzekerheid natuurlijk wel weg, en ben je gratis en voor niks ook nog een attractie.

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2021 | | pagina 34