KONINKLIJKE MARINE Aan: Uw kenmerk Onderwerp: ingekomen klacht over schade a. b. Bijlage(n) Archief Staatsbosbeheer. Nummer 140, september 2021 30 Historische Vereniging Texel Noten 1Jan Bernhard Seegers, Texelse avonden, L&R 1997 p.24 U erkent dat u boven het bedrag Fl. 1975,- geen verdere schade heeft geleden die u bij ons kunt vorderen. Het komt voor dat bij Defensie-organisatie malafide schadeclaims worden ingediend. Ik verzoek u dan ook om discretie over dit gebaar van goede wil mijnerzijds, teneinde de beeldvorming te vermijden dat elke klacht over geleden schade gemakkelijk geld oplevert. groep maritieme patrouillevliegtuigen Valkenburg Wassenaarseweg 75 2223 LA KATWIJK de heer P.A. Bakker Westergeest 4 1791 LJ DEN BURG Katwijk, 11 maart 1997 Telefoonnummer 071-4052036 *06 - 210 - 2036 a. b. DE COMMANDANT A. van Dijk kapitein ter zee Met hartelijke dank aan: Leo Daalder, Archief Staatsbosbeheer, Erik van der Spek, Archief Natuurmonumenten, Noord-Hollands Archief, Archief Texelse Courant, familie Bakker, De Waddel, familie Vermeulen. Aanvullingen, op- of aanmerkingen graag naar kj.harting@texel.com Door uw twee brieven heb ik kennis genomen van de door u geleden schade op 15 november 1996. Het onderzoek naar de omstandigheden heeft de volgende feiten opgeleverd: Er heeft inderdaad een Orion van mijn organisatie op de bewuste dag boven Texel gevlogen. De uitdraai van de vluchtgegevens en het terugkijken van de radarbeelden geven aan dat de vliegers van de Orion zich gehouden hebben aan de door de wet voorgeschreven minimum vlieghoogte. Op dezelfde radarbeelden is te zien dat de Orion hoewel niet over, maar dan toch dicht bij uw bedrijf gedraaid is. Bezoekadres Wassenaarseweg 75 2223 UX KATWIJK Verzoeke bij beantwoording datum, nummer en onderwerp te vermelden. Uit het bovenstaande is gebleken dat de Orion-vlieger geen wettelijke vliegovertreding heeft begaan in de zin van de luchtvaartwet en dus formeel niet aansprakelijk gesteld kan worden. Ik ben evenwel van mening dat de geleden schade aan uw bedrijf wel een gevolg is van de Orion- vliegbewegingen boven Texel en betreur het uitermate dat mensen door ons vliegen gedupeerd raken. Ik heb over uw schadeaanvraag langdurig nagedacht en heb besloten éénmalig een gebaar van goede wil naar u te maken. Ik bied u aan de geleden schade van totaal Fl. 1975,- te vergoeden onder de volgende condities: Ons nummer 6cA3 -65 Indien u schriftelijk akkoord gaat met bovenstaand voorstel, zal ik het bedrag op uw ABN/AMRO rekening doen storten. Ik hoop u hiermee voldoende te hebben ingelicht.

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2021 | | pagina 32