"r V.l.n.r. August Hapke, Johan van Dompselaar, Wil Kikkert-Neuteboom en Arie Knol. Foto coll. HVT. Nummer 140, september 2021 Historische Vereniging Texel 19 Na het lossen en het werk in het magazijn sprongen wij ook vaak bij in de winkel, bij de kassa, de verkoop van rookwaren en in de groentehal. In die groentehal werkte ook John Walburg, hij bleef niet lang want hij haalde tussentijds zijn kapperspapieren en begon een kapperszaak in Den Helder. Die heeft hij nog, voor zover ik kon achterhalen. De toen nog jonge Peter Quartel werkte ook bij ons, meestal in het magazijn. Henk Leyen herinnert zich ook moeder Corrie (van Daan) Quartel en Els de Ridder, maar die kwamen kort na mij. Ik zal vast nog namen vergeten, het is ruim 45 jaar geleden en ik werkte er slechts 1,5 jaar. Sommige overkanters hadden een andere humor dan wij en dat schuurde wel eens. Ik herinner mij een Amsterdammer die zichzelf erg populair vond, iedere dag had hij weer een andere 'geintje'. Als de meiden hem zagen kregen ze de neiging om zich voor hem te verstoppen. Dus trof ik hem eens aan de kassa. Hij kocht iets voor vier gulden (iedere dag kwam ie om een lullige boodschap) en betaalde met een tientje. Ik gaf hem een gulden terug, zag dat er geen vijfje in de kassa zat, scheurde zijn tientje doormidden en zei: "Alstublieft, met vijf, dat maakt weer tien. Tot morgen!” Ik schoof de la dicht en begon de volgende klant te helpen. De Amsterdammer stond even letterlijk met zijn mond open en begon voorzichtig te sputteren over dat halve tientje. Ik verzekerde hem dat dit toch echt vijf gulden is, dat wij dit op Texel altijd zo doen als we gaan vijfjes meer hebben, ook omdat de aanvoer van geld naar het eiland nogal eens stagneert. En als hij het niet vertrouwde: kom dan morgen weer, koop weer een kleinigheidje en betaal weer met een tientje, dan krijg je het tweede halve tientje terug. Dan doe ik de twee helften met een plakbandje aan elkaar en dan kun je er thuis weer gewoon mee betalen als een tientje. Om ons heen werd druk gegniffeld, de man voelde zich nu zichtbaar opgelaten. Ik kreeg bijna medelijden met hem. Dus vroeg ik hem het halfje terug en gaf hem alsnog een vijfje met een “Tot morgen!" Vanaf toen was het ineens een redelijke en rustige man^ De nadagen van de supermarkt aan de Kikkerstraat In 1980 wordt de Groentehal afgestoten, verkocht en door de volgende eigenaar tot woonhuis verbouwd. Arie Knol en zijn vrouw Ineke gaan met de supermarkt door tot 1987. Klaas Hooijschuur neemt het bedrijf over en wordt de winkel na een verbouwing de Garantmarkt. Na de bouw van de Plus aan de Molenlaan stond het pand Kikkertstraat lang leeg en is inmiddels gesloopt. Dat was het einde van de Supermart van Texels noordpunt. In de winter genoten wij van de betrekkelijke rust in de winkel en deden wij allerlei klusjes. En we konden gemakkelijk eens een vrije dag nemen. In de zomer bloeide toen ook al het toerisme in De Cocksdorp en was het alle dagen druk. Vooral ook in de namiddag, als de mensen van het strand of een andere dagbesteding terug kwamen. Best gezellig, al die vreemde badgasten, maar wij waren altijd weer blij om een echte Durper aan de kassa te krijgen. t i‘j Mm ix

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2021 | | pagina 21