r fit- •W Trijn Knol-Kikkert en zoon Arie Knol. Foto coll. HVT. DAF 1600 Enkabe najaar 1973. Foto coll. Hans Witte. Nummer 140, september 2021 18 Historische Vereniging Texel Voordat ik bij Arie Knol ging werken was ik ronduit slecht bekend boven de Rugediek, zoals de meeste zuiderlingen. Vooral door het venten met de winkelwagen en ook het bezorgen van de boodschappen deed ik heel snel geografische kennis op. Ik leerde de namen van de boerderijen en de daarin wonende families. Ik genoot van die contacten en van de sfeer in de polder, de ruimte, de geuren, de vergezichten.En in de winter die heerlijke rust! De mooiste herinneringen heb ik toch wel aan het samen met Kees de Weerd werken op de winkelwagen. Kees was en is nog steeds de vriendelijkheid zelve, hij kwam uit Drenthe en had zijn dialect meegenomen. Aanvankelijk had ik wat moeite om hem te verstaan maar ook dat leerde ik. De klanten kenden Kees al jaren en ook die verstonden elkaar prima met Kees. De winkel zelf was vooral het domein van Arie en Ineke, samen met To de Ridder en Anita Vet. De mannen deden het zwaardere werk in het magazijn, het lossen van de vrachtwagens en het sorteren en vullen van de stellingen. Iedere dag kwam de Horna (nu Melkunie) met verse zuivel, de Enkabe vrachtauto kwam iedere week met de bulkvoorraad kruideniersartikelen. Als ik mij goed herinner brachten de auto's van Westdorp vrijwel iedere dag verse groenten en fruit. Later, toen ik ook de klanten in de Eierlandse polder wist te wonen, ben ik ook wel alleen met de winkelwagen op pad geweest. Op zaterdag bemanden Kees en ik regelmatig samen de winkelwagen. We deden eerst een ronde door De Cocksdorp, ik herinner mij de zaterdagmorgense koffie- tussenstop bij de familie De Kind aan de Langeveldstraat. Na Durp pakten we de Vuurtorenweg en dan door naar de huizen bij de vuurtoren. Later gingen wij nog een stuk de polder in, dan deden we onder andere de Wageningseweg (nu Oorsprongweg) met stops bij Kees Dros de Renault garage, het rijtje houtrijke woningen en Smederij Dros (later Piet Bonne). ITJ1!»1 «.'llW

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2021 | | pagina 20