Jaap Knol met de ventwagen in 1968. Foto coll. Arie en Ineke Knol. Nummer 140, september 2021 Historische Vereniging Texel 17 Voor deze terugblik heb ik nog even gebeld met Henk Leyen, die daar in dezelfde periode werkte. Dit stukje is dus een combinatie van zijn en mijn herinneringen. Wie werkten er nog meer? In de eerste plaats was daar veteraan Henk Maas, die met zijn achtergrond van huis uit ook een echte groenteman was. Wij hadden dus wel raakvlakken. Kees de Weerd was de vaste man op de winkelwagen, op maandag had Kees zijn vrije dag en dan reed Henk Maas ermee. De vader en moeder van Arie, vader Jaap Knol en moeder Trijn Kikkert hadden de leiding weliswaar overgedaan aan Arie, maar ze waren nog niet helemaal uitgestapt. Vooral moeder Trijn leek moeite te hebben om het vak los te laten en was dagelijks in de winkel te vinden. Ik kon het goed met haar hebben, sommige van de meiden hadden weleens wat moeite met de ietwat dominante moeder Trijn. Jaap was niet meer zo lenig, denkelijk veel sigaren gerookt, maar Jaap en Trijn gingen nog wel samen met de auto (een Renault 12) op pad om bij boeren en bewoners in de Eierlandse polder (en nog wel verder weg) de boekjes met de verlangde boodschappen op te nemen. Die boodschappen werden mij ook leuk divers, naast het werk in de winkel zelf was er veel werk in het magazijn, ze hadden een grote winkelwagen en tegenover de winkel aan de andere kant van de Kikkertstraat was er een aparte groentehal. Dat trok mij ook wel, want rond mijn 16e, 17e jaar had ik een periode bij Cor van Etten in de groente gewerkt. Daarvoor, in mijn schooltijd had ik wat ervaring opgedaan als melkboer bij Henk Boon en na Van Etten had ik nog een soort overbruggingsjaar gewerkt bij Aad van Heerwaarden in de Centra winkel in de Weverstraat. Nou lijk ik wel een job-hopper, maar dit had onder andere te maken met mijn schooltijd en een latere thuis-studie. Die 'brede' ervaring vond Arie wel een pré. Ik had ook mijn vrachtwagenrijbewijs en dat kwam later van pas met de winkelwagen. Arie was al getrouwd met Ineke Leyen, klopt het dat zoon Jack in die periode is geboren? Ik weet het niet meer.wat ik nog wel goed weet is de heerlijke nasi die Ineke iedere vrijdag onder de middag maakte, het kwam uit een blik (Conimex denk) maar zij voegde nog wat kruiden toe en maakte het af in de oven. Zaterdag aten wij nog wel eens macaroni, de andere dagen had ik brood mee voor onder de middag. Ineke werkte ook hard mee in de winkel, zij had dus best een druk bestaan. Maar het leven was best goed daar in De Cocksdorp! in de winkel en het magazijn bij elkaar gezocht en aan huis bezorgd met het kleine Renault 4 bestelwagentje en bij drukte met de grotere Renault Estafette bestelwagen. De verste klant was moeder Van Maldegem, nee niet op Jachtlust, daar kwamen wij ook, maar aan de Pontweg bij 't Horntje! Alle auto's waren 'natuurlijk' Renaults en gekocht bij Kees Dros. En zo hoort het ook: steun de plaatselijke economie.

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2021 | | pagina 19