openen supermart i- f Woensdag 9 maart a.s. wij de van Texels noordpunt FIRMA F. KIKKERT I iirnt Nummer 140, september 2021 Historische Vereniging Texel 13 1934 v.l.n.r. Job Kikkert, Maartje Kikkert-Kortenhoeven, Trijn Kikkert, Freek Kikkert en Cornelia Kikkert. Foto coll. Aagje Papineau Salm. Texelse courant 8 maart 1966. Van de vroege periode weten we weinig, Job ging er veel op uit om te handelen in verschillende artikelen, vooral sinaasappels, zoals mijn moeder vertelde. Cornelia en Trijntje hielpen in de winkel. In het familiearchief hebben we een foto uit 1934 van een feestelijk portret van de familie Kikkert voor hun nieuwe winkel. Herinneringen van Aagje Papineau Salm Verhaal van de winkel van de familie Kikkert op De Cocksdorp Het verhaal begint bij mijn grootmoeder Maartje Kortenhoeven en haar moeder Cornelia Knol, die getrouwd was met Job Kortenhoeven. Zij woonden als pachtboeren op de boerderij Maria Hoeve. Toen Job in 1907 overleed, moesten Cornelia Knol en haar dochter Maartje de boerderij verlaten en vertrokken ze naar De Cocksdorp. Ze gingen wonen in het kleine huisje naast de hervormde pastorie. Jaap Knol achter de toonbank bij de vlees, melk en melkproducten. Komt u ’s middags om ,3 uur eens kijken. Vanaf donderdag 10 maart 's morgens 9 uur tot en met zaterdag 12 maart kunt u profiteren van onze feestelijke openingsaanbiedingen w.o. Hij aankoop van f15.textiel 1 paar nylons gratis Bij elk zakje vleeswaren i 100 gram ham voor 39 cent 1 fles Marcando f 2,98, hierbij 1 fles Orana limonade van f 1,85 voor 59 ct 6 grote slagroomsoezen j' 1,89 10 gevulde koeken f 1,29 6 tompouces f 1,49 7 grote sinaasappelen 99 ct 1 kg bananen 89 ct Deze en nog vele andere aanbiedingen treft u aan op onze openingsfolder. KOMT - ZIET - PROFITEERT BIJ KIKKERTSTRAAT 13, DE COCKSDORP De winkel is woensdag voor de verkoop gesloten Familiefoto uit 1930 v.l.n.r. Maartje Kikkert-Kortenhoeven, Job Kikkert, Trijn Kikkert, Cornelia Kortenhoeve-Knol, Cornelia Kikkert en Foto coll. Aagje Papineau Salm. Cornelia Knol overleed in 1931. Maartje en Freek kregen drie kinderen Job, Cornelia (mijn moeder) en Trijntje. Alle drie werkten zij mee in de zaak. Mijn moeder tot 1943 toen zij trouwde met Jean Papineau Salm, die toen predikant was in De Cocksdorp. Hier begonnen zij een winkeltje met de verkoop van koffie, thee en andere kruideniersartikelen. Maartje trouwde in 1912 met Frederik Kikkert, die afkomstig was van de boerderij in de duinen 'Sebastopol'. Ze verhuisden toen naar het pand aan de Kikkertstraat waar later de winkel gevestigd was. Cornelia Knol verhuisde met hen mee. Gezamenlijk zetten zij de 'handel' vanuit dat pand voort. L- i

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2021 | | pagina 15