litSlUi Oudheidkamer, coll. HVT. Antje Koopman leunt over de onderdeur, coll. Oudheidkamer. Het afschuwelijke bijgebouw aan het badhotel, coll. HVT. Nummer 139, juni 2021 Historische Vereniging Texel 29 hoger ligt. De buitenmuur van A en C is een kleimuur en daardoor zeer vochtig. De gevel is opgeknapt 16 jaar geleden en toen is ook de spreuk weer leesbaar gemaakt. Het onderste stuk is grijs beschilderd (2 jaar geleden nieuw gedaan). Het huis behoort aan Hannes Keiser en mag niet afgebroken worden; het staat beschreven maar waar weet de juffrouw niet. 1928 27 mei Met Betsy over het Westerslag naar zee, weinig wind, en door slag Everste Koog, paal 17, in de Nieuwe Aanleg gelegen. Terug. Eerst zonnig, dan betrokken, maar steeds droog en wat zoel. Duinroosjes beginnen op beschutte plekken. Viooltjes bloeien rijk. Mijn dennetje staat uitstekend! Lijsterbes in het boschje naast de N.A. bloeit. De eikenstruiken van de N.A. zijn haast niet uit en voorzoover uit, zwartig bevroren 28 mei Prachtig warm weer, weinig wind. Per auto naar de Koog paal 20, waar een afschuwelijk bijgebouw aan het badhotel is verrezen en ook een paviljoen op de buitenste duinenrij, niet onaardig. Gewandeld naar de Slufter: bergeenden. Bij de Slufter zeer heet en overal veel rupsen, die naar de zee kruipen en in het water raken: de duindoorns in de duinen zijn dan ook zo goed als kaalgevreten. Een zandig drooge plek op het strand (buiten de Slufter) blijkt rupsenvrij, maar kokendheet door windstilte. Verder gewandeld en door het slag langs de Krim naar de Cocksdorp. Van de duinen bij het reddingboothuisje (ook rupsen) een prachtig gezicht over de vlakte van de slufter en de omringende duinen, met klein meertje waar o.a. 2 futen. Veel schapen en groote plekken engelsgras in de bloei. (De weg naar de Krim gaat het land in tegenover het laatste huis van de weg, als men van de Cocksdorp komt). In hotel de Hoop gesprek over dierenbescherming met den eigenaar (Hovenier) en ontdekt dat een schipper Bakker voor 10 gulden per dag op de Wadden vaart. De rupsen zjin van de Bastaardsatijnvlinder. Ook nu af en toe nog een plaag.

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2021 | | pagina 31