WwS Coll. Klaas Uitgeest. Nummer 139, juni 2021 Historische Vereniging Texel 27 oranjerode pannen, kunnen. En welke boerderij met een, niet zo mooie, cementen dakreep onder het strodak ze bedoelt, kunnen we ook niet gelijk aanwijzen. en is in 1927 gebouwd. Dat zou 7 juni Toren aan Den Burg beklommen. De jongen vertelt dat er eens iemand, door lopen op de beschermingsmuur, naar beneden gevallen (dood) is. Het uitzicht is helder, alle 7 dorpen de kastanjes om de put zijn omgehakt. Het begint al aardig dicht te groeien doch er is nog geen hei te zien. Alles is gras. 's Middags eerst naar de Fonteinsnol, uitzicht wat wazig, dan naar de Nieuwe Aanleg, die fris in blad staat alleen het eikenloof heeft geleden zeker van de kou en is ook nog bruin en niet helemaal uit. Mijn alleen overgebleven dennetje staat uitstekend. In de sloten staan groote stukken veenmos, drosera (zonnedauw) staat nog tusschen de hei die nog laag is, blijkbaar nog niet hersteld van het afsteken een paar jaar geleden. Maar weinig. In de sloten heb ik er nog geen gezien, misschien zijn ze, in de winter te vol. Aan de weg erheen is een nieuwe boerderij, stolp met lichtrood dak, gebouwd. Niet hinderlijk, maar ook niet bijzonder fraai. Een eind verderop weer een cementen dakreep onder een strodak wat het uitzicht voor iemand die van de Aanleg komt niet mooier maakt. We zijn er nog niet helemaal achter welke boerderijen Barbara bedoelt. Ze kwamen vanaf de Fonteinsnol. Via de Grensweg moeten ze dan naar de Nieuwe Aanleg zijn gegaan. Wilma Eelman denkt dan aan het huis van Pranger (Dennenlust) Gerritslanderdijkje. Dat huis had en heeft een rood dak, met vroeger niet geglazuurde De tuinkant van Warmoesstraat 70. Bij de foto staat geschreven dat links een dochter van de familie Timmer staat en rechts de huishoudster. Welke dochter? Vermoedelijk is dit huishoudster Dieuw. De foto is dan ruim voor 1928 genomen. De schuur werd in 1928 gesloopt en Dieuw was in 1927 geen huishoudster meer. Zie aantekeningen Barbara. Coll. HVT.

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2021 | | pagina 29