EXLIBRISMl B4JTIMMER- 3 SIX OlUENOI APIXTCE X Coll. Wilma Eelman. Coll. Klaas Uitgeest. Nummer 139, juni 2021 26 Historische Vereniging Texel Barbara haalt in 1922 haar doctoraal klassieke letteren en promoveert in 1930. Ze is in 1954 werkzaam op de Universiteitsbiliotheek als wetenschappelijk hoofdambtenaar.2 Als ze op Texel is, onderneemt ze veel. Ze komt overal op het eiland, maar niet alleen daar. Zo loopt ze in juli 1932 met haar zus Annie over de pas aangelegde Afsluitdijk. Ze vertrekken vanaf Wieringen over de, nog glibberige en blubberige dijk, naar Harlingen. Met een beurtschip komen ze weer terug naar Texel. Na het overlijden van haar vader in 1933 neemt Barbara het huis aan de Warmoesstraat over. Inmiddels is er al weer jaren een andere huishoudster. Omdat het huis verouderd is en deze huishoudster verhuist naar het rusthuis, wordt het vijf jaar later verkocht. De keren dat Barbara daarna naar Texel komt, logeert ze bij haar zus Maria Louisa en zwager Nicolaas Drijver op het nieuw gebouwde 'Texla'. Zwager Nicolaas is een broer van de beroemde vogelexpert Jan Drijver. Barbara Catharina Jacoba Timmer (1896-1979) Barbara is een dochter van dokter Jan Timmer en Anna Maria Loman. Haar vader was een zoon van schipper Teunis Timmer en Naantje Drijver uit Oosterend. Haar moeder is een dochter van een bankier uit Amsterdam. Maar zij was ook een tantezegger van de Texelse boer en burgemeester Dirk Cornelis Loman. Jan Timmer heeft in 1885-1887 een huisartspraktijk op Texel gehad. Daarna verhuisde hij met gezin naar Utrecht en vervolgens naar Haarlem. Naast Barbara zijn er in het gezin nog vier dochters en één zoon. Na het overlijden van zijn moeder is Jan Timmer eigenaar geworden van het pand Warmoesstraat 70 in Den Burg. Dit pand werd als vakantiehuis gebruikt door de familie. De huishoudster Dieuw woonde er en beheerde het huis. Dieuw staat met naam bij oudere foto's bij het huis aan de Warmoesstraat. Ondanks speurwerk in oude Texelse Couranten en in genealogische gegevens weten we niet wat de achternaam van Dieuw is. Misschien weten lezers dit wel. Naast het vakantiehuis had Jan Timmer in de loop der jaren zeven boerderijen en diverse landerijen op Texel gekocht. Zo is het natuurgebied de Bol vanaf 1906 tot 1946 in eigendom van de familie Timmer geweest.1 6 juni 's Morgens regen. Als het wat opklaart naar de Hooge Berg gegaan. Jammer genoeg wordt het uitzicht bedorven door een pas verrezen huisje met cementen dak, dat blijkt een waschinrichting te zijn. Langs de zandkuil staan de meidoorns vol in bloei. De zandhelling is afgezet met ijzergaas, 1927 5 juni Met Betsy naar Den Hoorn. Heen gure wind, later klaart het op. Bij de Geul met de wachter gesproken, die ons een paar meeuwennesten en een lieuwennest wijst. Er zwemmen veel koeten. Het water is wit van de waterranonkel. Het vroegere slag door de Alloop is nu geheel onder water. Duinroosjes beginnen, viooltjes bloeien nog, muurpeper nog niet. Gewandeld naar het duintje van Onrust in 25 minuten. Daar ook jongens (tegen) gekomen. Terug.

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2021 | | pagina 28