Reacties op het artikel over de wederopbouwboerderijen in HVT 138 Wilma Eelman Met Betsy naar Den Hoorn Heen gure wind, later klaart het op Nieteke Roeper-Matthijssen Ineke Vonk-Uitgeest I-l-vt/u Aantekenboekje, collectie Oudheidkamer. Nummer 139, juni 2021 Historische Vereniging Texel 25 - - De reacties op het artikel over de wederopbouwboerderijen varieerden van blijdschap dat aandacht aan dit onderwerp besteed werd, via het delen van herinneringen tot en met het aandragen van aanvullingen en verbeteringen. Zo vertelde Jan Duin onder andere dat zijn vader de boerderij van Koorn aan de Ruijslaan (nu Uit en Thuis) en hoeve Breda aan de Postweg in Eierland herbouwde. Ook de tweede herbouw in 1947 van Bouwlust aan de Vuurtorenweg werd gerealiseerd door Duin. Dirk Haker belde dat granitowerker Schipper niet met een auto, maar met zijn zware motor de Zaandammerdijk af kukelde en daar wonder boven wonder geen noemenswaardige fysieke schade bij opliep. André van der Vliet vertelde over zijn logeerpartijen als klein kind bij opa en oma Wuis in de noodwoning van Primarium aan de Schorrenweg in 't Noorden. André en zijn nichtje Nelly kwamen beiden tot de conclusie dat niet Iet Wuis-de Wit met de kippen en het nieuwe Primarium op de foto vereeuwigd werden, maar haar schoonmoeder Neel Wuis, de oma van André en Nelly. Rode draad bij alle mensen die me over de wederopbouw vertelden, was het improvisatievermogen in die tijd; toen was dat vanzelfsprekend, nu vinden we dat indrukwekkend. Iedereen die reageerde: hartelijk dank! Dit zijn de eerste twee zinnen waarmee de aantekeningen in een klein notitieboekje beginnen. We vinden het boekje in het archief van de Oudheidkamer. Een boekje voor onderweg met een oranje harde kaft en gedrukt etiket. Bijna onleesbaar staat op de kaft: B. Timmer. Het boekje is gelinieerd en ongeveer voor een kwart beschreven. Barbara Timmer heeft aantekeningen gemaakt over wat ze in 1927 en 1928 in haar weekje op Texel allemaal ondernomen heeft. Ze heeft oog voor de natuur en cultuur en beschrijft dat gedetailleerd. Kritisch is ze op nieuwbouw op het eiland. Haar tekst is in dit artikel letterlijk overgenomen. Hier en daar wordt ter verduidelijking iets aangevuld. J itW S- - inwQ v - r,T v 2.5

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2021 | | pagina 27