Bibliotheeknieuws en Nummer 139, juni 2021 Historische Vereniging Texel 23 Op huijden den 26 maert 1662 compareerde Jan Cornelisz, buerman in de Kooch, out ontrent XXX (30) jaren ten Iedereen nogmaals hartelijk dank. Gekocht: Kanonnen van Nederland van N. Brinck Heeft u nog spullen betreffende Texel, dan kunt u contact opnemen met M. Bakker-Zijm, tel. 0222 312113. Ontvangen van: versoecke van Pieter Jan Wilkes, anders Jonge Pieter, verclaert dat hij attestant in de verleden somer met de stierman Aerien Pieterz Vries ten haringh heeft gevaren ende als sij weijnigh anckers hadden en sijto sijto (snel) weder in zee mosten ende den voornoemt Jonge Pieter opleijde (schip was niet klaar om uit te varen), hebben een ancker van de voornoemt Jonge Pieter geleent en te selve ancker in zee verloren. Ja, hij deposant heeft door bevel van sijn stuerman beneffens d'andere maets het selve uijt d'voornoemt Jonge Pieters schip helpen halen. den voornoemt Aerien Pieterz ten haringh gevaren heeft met het haringhschip ende alsoo dat daer weijnigh kabeltouwen int haringhschip waren, soo hebben sij met bevel van haer stuerman Aerien Pieterz Vries voornoemt, een kabeltou van voornoemt viskersgaljoot genomen ende het selve int haringhschip gebracht ende mede in zee genomen en gebesint (gebruikt) en ten eijnde tenslotte) het voornoemt touw meest verlooren op een endtie nae. Mevrouw R. Timmer-Hin: Register voor Bakkers en Banketbakkers; Mevrouw N. Rommets-Rensmaag: Oorlog en de bevrijding; De heer G. Gerrits: Een Onsthee zakkie en andere Texelse verhalen; De heer P. van Leersum: foto's van Den Burg op dvd; De heer H. Westerlaken: enige Texelboeken, onder andere In het voetspoor van Jacob Thijsse; De heer H. de Graaf: Wilde planten van Texel en Texel met pen en penseel van Blok vd Velden; De heer H. Cruijff te Den Helder: diverse ansichten; Mevrouw Sj. Bakker-van Uden: diverse foto's; Fam. Buddelmeijer van Hanny Duinker-Boon: oude film; Fam. van Heerwaarde: familiefoto's; Mevrouw A. Ran-Timmer te Den Helder: diverse Texelboeken, onder andere't Lant van Texsel en Brieven over Texel van Pieter van Cuyck; Mevrouw J. Wonder-Moens: 3 puzzels van winkel De Magneet uit de Weverstraat; Mevrouw H. Timmermans: grote collectie geboortekaartjes; De heer Maarten 't Hart: een map met circa 500 door hem getranscribeerde notariële akten van transporten en hypotheken over de periode 12-2-1624 t/m 16-11-1626 (Oud Rechtelijk Archief Texel nummer 6865).Tevens een klapper met door hem geprinte en getranscribeerde pagina's van de Classis Alkmaar, betreffende dominee Bucerus versus de kerkenraad van Den Hoorn 1664-1670 cd met de foto's van de originele akten; deze foto's zijn gemaakt door Aart v.d. Brink. Tenslotte een klapper met 127 pagina's door Maarten 't Hart getranscribeerde akten uit het Oud Notarieel Archief Texel inv.nr. 4824, notaris Jan Toornheer 1673 t/m 1675 en twee cd's met foto's van de betreffende originele akten. Mevrouw A. Keizer-Bruin: diverse Historische Vereniging Texel tijdschriften; Texelfonds: Een geweldig cadeau aan de Texelse samenleving, 2019 Mevrouw A. Barhorst-Brans: stapel Strender Nieuws; Familie Visser-Ran (Terschelling): diverse boekjes en bladen; Dialectgroep van de Historische Vereniging Texel: dvd Echt op sien Tessels. Tessels on De Hoore, dot sel je bekoore, 2019; De heer L. Boekel: tijdschriften van de HVT en 4 dozen met prachtige Texel boeken, onder andere 't Lant van Texsel en Texelse Geslachten II; Nalatenschap de heer Aat van Heerwaarden: diverse Texelboeken, onder andere Schimmenspel en Fijn en grof; De heer C. Vlaming: De familie Vlaming, deel I; Mevrouw M. Keijser-Dros: 2 kiezerslijsten 1909/1910 1913/1914; Mevrouw Gré Dros: diverse Texelboeken, onder andere Vijftig horzels en Gids voor Texel; Mevrouw Roos Kuip, uit de nalatenschap van haar moeder Hanna van Heerwaarden en eigen bezit, 6 dozen mooie boeken over Texel. De heer H. Rodenhuis: diverse oude ansichten; Fam. Eelman-Gielis: ingelijste grote foto; Mevr. A. Bremer- van der Gracht: familiefoto's en een ingelijste houtsnede De heer Gerard Witte: Dagboek van een kerk op Texel en een album met geboorte kaartjes;; De heer C. Maas: Texelse Geslachten II en enige ansichten; M. v.d. Rest: foto's en bescheiden fam. Rab; De heer Karel van Heerwaarden: Brieven die zijn vader Wim schreef tijdens zijn tewerkstelling In Duitsland; Mevrouw Y Steemer diverse Texelboeken; Mevrouw N. Bekona-Hoekstra: foto's fam. Kikkert Hotel Texel; De heer A. Brans: diverse familiefoto's

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2021 | | pagina 25