w L J F' WK Nummer 137, december 2020 Historische Vereniging Texel 6 een soort Woodstock in Rotterdam', drie dagen zang en dans. Het liep tegen het eind van het schooljaar. Ik was 15 jaar in die tijd en volop aan het uitgaan in de wereld van 010. We zagen de advertenties: ‘vrijwilligers gevraagd voor hand- en spandiensten voor het Holland Pop Festival'. Dat betekende een kleine vergoeding, GRATIS naar binnen enzovoorts. Ik was te jong, maar dat zag je niet aan de buitenkant, dus werden mijn vrienden en ik achter elkaar aangenomen. Het leek wel of we naar het beloofde land gingen. We zouden wel 35 gulden krijgen, etensbonnen en een heus T-shirt met daarop: We Help YouEr kwam een info avond vooraf en het was ons allemaal duidelijk. Vanuit Vlaardingen vertrokken we met de trein richting Kralingen. Slaapzakken, een verschoninkje en een tent mee. Bij aankomst in het vrijwilligers gebeuren kregen we de versierselen en alleen wat voedselbonnen. Het geld kwam nog wel eens. De tent opgezet, de slaapzakken erin, het feest kon beginnen. Aanvankelijk kweten we ons best van onze taken. Maar het bleek al snel uit de hand te lopen. De hulp die we voornamelijk boden was het over de hekken helpen van de illegalen. Er waren er heel wat die uit de USA en Engeland kwamen. Mijn hele carrière bij de ‘We Help You' boys heeft voor mij maar erg kort geduurd. Ik gaf mijn t-shirt weg of ruilde het ergens voor (geen idee meer) op de eerste dag. Achteraf gaf ik een kostbaar collectorsitem weg. Maar dat duurde een jaar of wat eer ik daar achter kwam. René Pop René Pop, de vogelfotograaf, was in 1970 nog geen Texelaar. Inmiddels al heel veel jaren wel. Hij ging vanuit zijn woonplaats Vlaardingen naar Kralingen. "In Aloha lazen we het voor het eerst, denk ik. ‘Er komt Wij gingen met een groepje naar Kralingen. Marian Huisman, Joes Schoo, Harry Bakker en ik. We gingen met de trein, eerst naar Amsterdam waar we onze Amsterdamse vriend Hans ophaalden en daarna naar Rotterdam. Wij hadden wel een tent mee, en wat kookspullen, zodat we pannenkoeken konden bakken. Onze tent stond bij een boom, maar slapen deden we ook onder en op een plastic vuilniszak buiten. Jammer genoeg hadden we ook 32 gulden aan een kaartje besteed, dat bleek weggegooid geld. Er werd niet meer gecontroleerd, dus iedereen liep gewoon naar binnen. Van hasj, pillen of bloot trippende hippies heb ik niets gezien of gemerkt, laat staan zelf ervaren. Ik denk dat we wel een fles vieux meehadden; we hielden erg van Plantinga. Van de muziek herinner ik me vooral Pink Floyd, bij zonsopgang (of ondergang). De Amerikaanse bands vielen tegen, door de geluidskwaliteit en door de inname van de bandleden, denk ik. De Byrds hadden bijvoorbeeld grote moeite hun nummers tegelijk te beginnen en te eindigen. Mungo Jerry en de vliegende etensbordjes staan me ook nog voor de geest, maar dat was op de laatste dag, toen gingen we weer naar huis. Het enige tastbare overblijfsel van Kralingen dat ik heb, is het kleurige affiche van Alan Aldridge. Dat hing ik op in mijn kamertje. Eén van René zijn mede vrijwilligers, foto wikimedia commons. L 'i MW&v

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2020 | | pagina 8