Stefan Boom Het originele affiche nog in bezit van Stefan. Nummer 137, december 2020 Historische Vereniging Texel deel van de bezoekers. We zouden gewoon op het gras kunnen slapen! Het was zonnig weer en we trokken onze shirtjes uit. Kees wilde wel wat hasj kopen en het werd vanzelf duidelijk waar en bij wie je dan moest zijn. Toen hij een joint gedraaid had en aangestoken, viel er even later een stukje van de hete askegel in zijn navel. Dat was pijnlijk! Wij op zoek naar een EHBO post. Kees legde de situatie uit en toonde zijn navel met de lichte brandwond. De EHBO'er was zeer verrast, zelfs opgetogen, dit had ze nog nooit meegemaakt! Ze zou een speciale notitie maken in het logboek. Kees kreeg geloof ik een zalfje en een gaasje. In de loop van de middag en avond liep het terrein helemaal vol. Intussen speelden bands op het podium. Het geluid was niet best en op afstand waren de bands niet duidelijk te zien. 's Avonds begon het te regenen, flink en langdurig. We gingen later gewoon maar in een leegstaande kampeertent zitten om te schuilen. Toen de eigenaren terugkwamen maakten ze geen problemen, maar we moesten wel naar een andere plek om te schuilen. Dat vonden we buiten het terrein, onder een fietsviaduct. Daar was het ook nat, bovendien tochtte het er erg. Overdag keken we wat rond en luisterden we naar bands. Het was bijzonder om tussen die duizenden krioelende mensen in slaap te vallen in de buitenlucht met je hoofd op je tas. Ik geloof dat ik niet eens een slaapzak mee had. Ik was zo moe dat ik een aantal bands gemist heb. Het meest indrukwekkend vond ik het optreden van Dr. John the Nighttripper. Eén van de jongens maakte me hiervoor wakker en ik ging helemaal mee in de funk en voodoo van Dr. John. We gingen nog wel even het terrein af om wat inkopen te doen. Als je je behoefte wilde doen was er op het terrein een met zeil afgeschermd stuk. Daar was een diepe kuil met daarover een paal waar je op kon zitten. Papier was er niet. Kees en ik vertrokken op zondagmiddag al, omdat we ons op maandagochtend moesten inschrijven op onze vervolgopleiding. Arthur bleef achter, gearmd met een meisje, onder een slaapzak. Hoewel het bijzonder was om er te zijn, vond ik het toch veel te druk en nogal oncomfortabel. Ik ben daarna nooit meer naar een popfestival geweest." Voor Kees en Niek bleek dit weekend een onverwacht staartje te hebben. Doordat zij niet erg toonbaar verschenen bij de inschrijving van de Pedagogische Academie in Den Helder, werden ze afgewezen! Niek Groot als zeventienjarige, voor de foto zonder bril, bij de scholierenactie in Den Burg tegen het kolonelsregime in Griekenland. Achter hem Marian Huisman, Ankie Duin en Geertje Zuidenwind (van links naar rechts). Foto Niek Groot. 5 26-27-28 JUNE 1970

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2020 | | pagina 7