Jan Timmerman en Bas Huisman, foto Aart van den Brink. Nummer 137, december 2020 Historische Vereniging Texel 3 Zondagmiddag trad Mungo Jerry op, het zonnetje begon weer te schijnen. Met zijn nummer ‘In the summertime’ kwam de stemming er goed in. De overal liggende witte etensbordjes, van de nasi of bami, werden massaal in de lucht gegooid. Een bijzonder gezicht was het. gedurende het hele festival gemoedelijk. Hier en daar werd wel een pijpje met hasj gerookt. Maar dat iedereen zat te blowen, zoals het verhaal gaat, heb ik niet zo meegemaakt. De muziek was wisselend van kwaliteit. De Byrds bakten er niets van. In mijn herinnering kwam er voornamelijk gekraak en gepiep uit de kolossale installatie. Dr. John de Nighttripper vond ik wel leuk. Dag en nacht ging het door. Het werd nooit rustig. Maar op een gegeven moment wil je wel slapen. En als je alleen maar een slaapzak hebt, is het niet handig om in de open lucht te gaan slapen. Dus wij naar de grote discotent waar Lex Harding plaatjes stond te draaien. Het was al na drieën en er waren er meer die wel droog in de tent wilden slapen. Harding wilde wel stoppen, maar er kwam gemor, doorgaan! Het werd stemmen. De meesten wilden doorgaan en wij dropen af als slapers! Dan maar buiten slapen. Lagen we net in onze slaapzak, begint het toch te regenen. Die nacht geen oog dicht gedaan. Nog wel een tijdje op een toonbank van een leeg winkeltje op het terrein een oogje dicht gedaan. Van het nachtelijk optreden van Pink Floyd weet ik alleen nog dat ik er uiteindelijk (gelukkig) bij in slaap ben gevallen. Het was bij tijd en wijle afzien, met natte kleren en met zo goed als geen slaap. Maandagmorgen weer naar huis. Bij het wakker worden was bijna iedereen al vertrokken. Het veld zag eruit als één grote vuilnisbelt. Oude mannetjes liepen naar statiegeldflessen te zoeken. De fietstassen zaten snel vol. En dat is het laatste beeld dat ik heb van het festival. Op de terugweg hadden we weer mazzel. Bij een benzinepomp stond een huisarts uit Wieringerwerf. Hij was zo aardig om ons een lift te geven. Gelukkig stond mijn bromfiets nog naast het café. Ik was vergeten hem op slot te zetten!”

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2020 | | pagina 5