Irene Broekman Reactie op het bevrijdingsnummer en herinneringen aan het polderfeest van Eierland in 1960 Nummer 137, december 2020 Historische Vereniging Texel 21 De foto is genomen in De Cocksdorp, voor het Waddenkerkje. Mijn schoonvader Piet Zegers bestuurt de tractor. Het jochie is Klaas Barendregt die later op de boerderij Wageningen boerde. De tractor zal wel van zijn vader geweest zijn. Bij het artikel van Wilma kwam er bij mij een herinnering van een foto naar boven van mijn schoonvader. Ze maakten net als in 1945 de ronde door Eijerland. Ton kan zich nog de stoet herinneren. Op een bord van een andere wagen in de stoet stond ‘Wie niet had onder te duiken reed op een anti plof fiets'. Bij mijn schoonvader op de wagen stond een bord met de tekst ‘Onderduikers 1944'. De volgende dag vertelde mijn man Ton over de foto: “Dit is in 1960. En dit was ter gelegenheid van het 125 jarig bestaan van polder Eierland. Het Polderfeest.” Compliment voor het mooie blad van 75 jaar bevrijding. Het is weer mooi geworden. Nou zat ik van het weekend de laatste verhalen te lezen van bladzijde 48 en 49. Bij het verhaal van Ineke dacht ik 'wat lijken de jongens van Van der Star toch veul op hun vader'. Bijzonder dat je dat bij sommige families zo kan zien. Wilma schrijft over het feest op 11 juli 1945. En dat die dag begon met een defilé van 34 wagens. Ik op zoek naar het oude plakboek van mijn schoonouders en ja hoor op de eerste bladzijde, de foto. 1

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2020 | | pagina 23