Reacties op het bevrijdingsnummer, mei 2020 Wilma Eelman Nummer 136, september 2020 Historische Vereniging Texel Het vorige tijdschrift, bij de herdenking van 75 jaar bevrijding, was in meerdere opzichten een bijzonder nummer. Dat bleek ook uit de reacties die we daarop ontvingen. Het riep herinneringen op die soms ver weggestopt waren en liet andere kanten zien van de periode voorafgaand aan en rond de bevrijding. Diverse mensen deelden hun herinneringen met ons. Voor enkelen bracht dit tijdschrift een antwoord op vragen waar ze tot nu toe geen antwoord op hadden. Een greep uit de reacties: Corrie Zevenhoven-Kuip kwam met een aanvulling op de foto met de groep Russen op de Californiëweg op bladzijde 29 bij het artikel van Ineke Vonk-Uitgeest over de oorlogsherinneringen van haar vader Klaas Uitgeest: Dat kleine blonde meisje in het midden is haar zus Marrie Kuip, met op haar hoofd een petje wat ze van één van de 4 Russen kreeg die op de boerderij Rozenburg ondergedoken zaten: van Arno, zo noemden ze hem, een heel aardige jonge jongen, op de foto met zijn hand op haar schouder. Corrie en Marry waren regelmatig in de Dennen, bij de barak Waldfrieden (oude museum) en kregen dan chocolaadjes van de Russen. Dat vertelden ze niet thuis, want Frieda Hoogenbosch (van Catharinahoeve, een vriendin van Corrie) vertelde dat wel en mocht er van moeder Hoogenbosch niet meer naar toe. Van Chris Sleegers ontvingen we uit de verzameling van Michel Binsbergen onder andere drie foto's die bij dezelfde gelegenheid gemaakt zijn, ook met Marry Kuip met en zonder petje, in een jurk met kraagje en daarlangs een kantje, daarover een gebreid vestje met daarop geborduurde toefjes bloemen. 2

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2020 | | pagina 4