V' Nummer 136, september 2020 Historische Vereniging Texel 30 gebaar weer terugstopte. Maar het rook heerlijk, de karbonades werden gebraden en even daarna kregen wij een flink bord eten toegeschoven. Het smaakte ons prima na de sobere maaltjes die wij in de berm van de weg bij de garage voor ons zelf klaargemaakt hadden. De stemming werd steeds beter naarmate er gegeten en meer gedronken werd. Laat op de avond reden we weer langs het steile weggetje naar beneden. Onderweg zei Daan: 'Voel je hem' en gaf weer een flinke ruk aan het stuur om op de weg te blijven. Het was duidelijk dat de alcohol ons behoorlijk naar het hoofd gestegen was. Marcel had verteld dat als we beneden op de weg aankwamen er heel gauw een afslag was om op een open veld langs de Loire terecht te komen. Op een gegeven moment zei Daan: 'Hier moet het wezen' en stuurde naar rechts in de richting van wat we dachten dat het een pad was. Wat volgde was een flinke klap en even leek het of we flink naar beneden vielen maar het viel mee, we konden rechtdoor rijden en kort daarna zagen we de glinsterende Loire voor ons. Met een sierlijke boog zette Daan de Hamexpres met zijn achterkant naar de Loire en konden we ons ter ruste leggen. De volgende morgen werden we wakker met een flinke Bollen kopen We keerden terug naar Marcel om te horen hoeveel bollen hij voor ons had. Het bleek dat hij ongeveer 700 kg sneeuwklokken had gerooid, lang niet genoeg om onze auto te vullen. Hij had wel wat suggesties voor ons om meer sneeuwklokken te vinden want hij wist van wijnboeren langs de Loire die zelf sneeuwklokken hadden gerooid. Er zat niets anders op dan op zoek te gaan naar die boeren en te zien of zij bereid waren de sneeuwklokken aan ons te verkopen. Zo trokken wij met onze Hamexpres langs de Loire kater. We trokken onze zwembroeken aan en doken de Loire in. Het was niet lekker zwemmen, de rivier stroomde ontzettend hard, je kon er niet tegenop en we werden meegesleurd. We hadden grote moeite om een plek te vinden waar we weer op de oever konden komen. Het was wel een halve kilometer verderop dat het ons lukte en toen moesten we op onze blote voeten over steengruis en prikplanten onze weg terugvinden. Maar ook dat lukte en we hebben er niets aan overgehouden. De eau de vie had wel mijn darmen ontregeld en ik was gedwongen om regelmatig een toilet of bruikbaar bosje op te zoeken. Marcel in het midden met links zijn familieleden en rechts de familie van Daan, broer Jack, moeder en vader Schilling in 1962 of 1963. Tussen Marcel en Jack staat de Spanjaard Jose die samenwerkte met Marcel. Marcel en zijn familie hebben meerdere jaren sneeuwklokken gerooid voor Daan. Soms trokken de families al kamperend op verschillende plekken wel twee maanden samen op in het rooiseizoen. Foto Daan Schilling. h

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2020 | | pagina 32