1 J Speldje Niek Groot. Nummer 134, maart 2020 30 Historische Vereniging Texel Certificaat van Niek Groot in 1969. Waar Bas en Piet nog geslaagd waren voor de medal test Brons, is Niek een beetje gedegradeerd tot geslaagd voor de amateur medal test Brons. de muziek. Voor dergelijke dansen ging mijn oudste zus met haar vriend naar de Buteriggel geloof ik. Daar was een soort dansclub. Voor onze generatie was dat niets, wij gingen naar de Jelleboog. Ik heb het geleerde later nooit meer gebruikt. De enkele keer dat een partner het wilde, bleek dat ik er geen hout meer van kon. Niek Groot Ik heb een certificaat van de Medal Test (Brons met speldje), gedateerd 23 mei 1969, Den Burg. Ik was toen 15 jaar oud. Ik moest met denk ik drie meisjes afdan sen. Er was altijd een tekort aan jongens. Ook tijdens de lessen moest je met meerdere meisjes dansen, anders zouden ze langs de kant blijven staan. De eerste lessen waren, geloof ik in jeugdherberg Eyer- coogh. Voordat ik op dansles ging ben ik al eens gaan kij ken bij de groep waarin mijn zusje les had, om te kijken of het wat voor me was. Maar eigenlijk had je geen keus: Dansles hoorde bij je opvoeding! Op een gegeven moment werden de lessen verder gegeven in de Witte Burght. Misschien werden de lessen verplaatst in verband met het seizoen voor de jeugdher berg? Je had vanzelfsprekend een voorkeur voor het dansen met bepaalde meisjes. Sommigen dansten nu eenmaal losser en zwieriger dan anderen. Bij sommigen ging het dansen moeizamer, die moest je als het ware over de dansvloer verplaatsen. De lessen werden gegeven door de heer Siebeling. Het ging rond dat hij een relatie had met zijn assistente, een dochter van een slager uit Den Burg. Je keek voortdu rend of je daar tekenen van zag. Voor de lessen trok je je nette kleren aan, je ging niet naar les in je dagelijkse kloffie. Het zou goed kunnen dat voor de lessen en het examen nieuwe kleren werden gekocht. Dat weet ik niet meer. Engelse Wals, Quick Step, Tango, Cha-cha-cha waren de dansen die geleerd werden. Daarnaast ook enkele andere waar minder op geoefend werd. Vooral de tango vond ik leuk en uitdagend. Bij de tango zei Siebeling bij een be paalde pas, waarbij de man de vrouw enigszins achter over duwde en weer terug: “En schudden met Katrijn!” Het diplomadansen gebeurde in de Oranjeboom. Het was heel spannend en heel druk. Lang haar was opvallend in die tijd. De jury zei bij de beoordeling: Niek ziet eruit als een Beatle, maar hij kan goed dansen. Ook Jaap Dros kreeg een opmerking over zijn lange haar, herinner ik me. In mijn herinnering was ik op die leeftijd nog niet echt in romantische zin geïnteresseerd in meisjes. Als ik op het schoolplein wel eens een briefje kreeg van een meisje snapte ik niet goed wat ik daarmee moest. Dat kwam later, richting mijn zestiende. Misschien werd 14/15 jaar daarom door ouders als een 'veilig' jaar gezien om op dansles te gaan. Zodat na een danslesavond de jongens niet meteen bovenop de meis jes doken in bosjes en stegen (uitzonderingen daargela ten). Ik ben niet doorgegaan voor zilver. Ik dacht als ik de basis goed kan, weet ik genoeg. In de discotheken werd heel anders gedanst. Daar danste je niet de Engelse Wals, Quick Step of Tango. Al zal het oefenen wel hebben bij gedragen aan een zeker ritmegevoel bij het bewegen op /a B GEVESTIGD TE 'a-GRAVENHAGE 4 KON. GOEDGEKEURD 9 OKTOBER ^1946^ medal test moderne dansen Hiermede verklaren wij dat

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2020 | | pagina 31