Speldje Piet Heijnen. Nummer 134, maart 2020 Historische Vereniging Texel 29 Irene Broekman en Ton Zegers rond 1970, foto coll. Irene Zegers-Broekman. Kees zat op de HBS en kreeg les van 14.00 tot 15.30 uur. Bas zat op de ULO en hoorde bij Siebeling bij de scholie ren die van 18.00 tot 19.30 uur les kregen. Verschil moet er zijn! Irene Zegers-Broekman Ton heeft in 1967 op dansles gezeten in de Eyercoogh aan de Pontweg. Dansles van Siebeling. Hij was een jaar of zeventien. Hij kwam op de brommer vanuit Eierland naar Den Burg. Samen met Henk van der Star uit het Noorden. In 1974 zijn Ton en ik samen op dansles geweest in Ca sino. Ik dacht ook Dansschool Siebeling uit Den Helder. Je kon een langspeelplaat kopen met de dansmuziek om thuis te oefenen. Ton wist nog het laatste zinnetje te zingen: “De laatste wals tot slot voor jouw en mij, stivera te dansen op muziek van romantiek en sfeer". Of dat woord stivera helemaal goed is weet ik niet, want ik had geen idee wat het betekende. Ton en ik dansten meestal samen, maar soms moest je met een ander. Dan trof ik een jongen die niet helemaal het gevoel voor dansen had. Dan was ik net een zak aardappelen die links- of rechts om gedraaid werd. Nou gedraaid, neergezet eigenlijk. Piet Heijnen Dat was nog wel even zoeken. Schriftelijke bewijsstuk ken van mijn danskunsten kan ik niet meer vinden en ik denk niet dat ik nog een geloofwaardige voorstelling kan geven. Gelukkig heb ik wel mijn speldje met ster gevonden. Als ik het mij goed herinner kreeg je dat als je voor alle drie de onderdelen waarop je moest afdansen een 8 kreeg. Verder staat mij niet meer zoveel bij van de dansles sen. Ik zat toen in de eerste klas van de HBS, school jaar 64/65. In dat jaar was stijldansen nog de norm op schoolavonden. Een jaar later was dat in verband met de nieuwe tijd ineens afgelopen. De dansles was in het Casino en het werd gegeven door de heer en mevrouw Siebeling. Eerlijk gezegd vond ik het toen wel leuk. Maar op de toenmalige pubermarkt had je er niet veel aan. Dus het is allemaal weggezakt en nooit meer opgepakt. De kleding en de omgangsnor- men luisterden nogal nauw geloof ik. Wij geneerden ons nogal in de nette kleding. Daar wilde je eigenlijk niet in gezien worden.

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2020 | | pagina 30