F Dansschool Siebeling m/t Certificaat Kees Boon. Certificaat Bas Huisman. Nummer 134, maart 2020 28 Historische Vereniging Texel Nu blijkt dat Kees en Bas op dezelfde dag, 3 mei 1968, zijn afgedanst. Maar ze wisten van elkaars bestaan niet af. Heb ben zeker niet samen in de groep gezeten. Hoe dat kwam blijkt uit een advertentie van de dansschool: Advertentie uit 1962. De HBS'ers hadden op woensdagmiddag dansles, dan hadden ze vrij van school. De ULO niet! van 14 00 tot 15.30 uur van 16.00 tot 18.00 uur van 18.00 tot 19.30 uur van 19.45 tot 21.15 uur van 21 30 tot 23.00 uur geven in American Pro- rdag 8 september *?mber op de les- Als iemand zonder enig maatgevoel, ik bakte er niets van, mag het een klein wonder heten dat ik toch nog slaagde voor het Danscertificaat brons. Weer een erva ring rijker. En niet te vergeten, daar deed je het tenslotte voor, er zaten leuke meisjes bij. Kees Boon Ik heb het destijds niet verder gebracht dan Brons, zoals blijkt uit het bijgevoegde bewijsstuk van 3 mei 1986. Op de achterkant heb ik toen nog wel de behaalde punten bij het zogeheten 'afdansen' opgeschreven: Engelse Wals een 8; de Tango een 8 en de Quick step maar liefst een 8 Ik meen me te herinneren dat de Cha cha cha niet kwalificeerde voor het diploma. Onze danslessen waren altijd in het Rode kruis ge bouwtje op de Jonkerstraat. Het feestelijke afdansen vond plaats in de Eyercoogh. Ik had destijds een blazer, bordeauxrood, aan en een gele, wollen gebreide strop das. Ik vond het al erg genoeg om de hele dag met zo'n jasje aan in de schoolbanken te zitten. Die das deed ik pas op het allerlaatste moment aan. Die had de hele dag verkreukeld in een jaszak gezeten. Gelukkig zijn er geen foto's van. Javastraat 92-94 - DEN HELDER Tel. 02230-2681 DEN BURG DEN OEVER te Aanvang der lessen j Woensdag 12 september a.s. L H.B.S.-leerlingen HL Privélessen Scholieren vl Oudere Jeugd Hl Gehuwden 1 Op deze avond zuller van het gehele Ballr< gramma, zoals U Aanmelding te 15 uur of op uren in Restaur Bas Huisman Dansles 1967/68 Op dansles moest je eigenlijk wel, wilde je erbij horen. In de klas waar ik zat op de ULO was sprake van enige groepsdruk. En hoewel ik er eigenlijk niets voor voelde, meldde ik me met frisse tegenzin aan bij dans school Siebeling. Bij de eerste kennismaking kregen we het boekje 'Goede omgangsvormen' en een 45 toerenplaatje 'Quick quick slow, ieder leert die pas jes zo'. Dat was om thuis te oefenen. Verder werd de kleding voorgeschreven die je geacht werd te dragen tijdens de lessen. Meisjes moesten een jurk aan. De heer Siebeling wenste geen minirokjes te zien, noemde het “afgevreten keukengordijntjes". Voor de jongens colbert, blouse, stropdas en een nette pantalon en dito schoenen. Dat was wel even slikken. Zeker als je, zoals ik, een gebleekte spijkerbroek droeg, en een legerjack met op de achterkant het Ban de bom teken. Voor dansles probeerde ik met de kleding toch een beetje te smokkelen. Het werd een groen ribfluwelen colbert, een roodbruine pantalon met streepjes, een geel Mao overhemd met opstaande boord, schoenen met vier kante neuzen. Dat van dat Mao overhemd was een gokje dat me bijna fataal werd. Een stropdas paste daar namelijk niet bij. Mijnheer Siebeling bekeek het met een zucht, mompelde nog wat over een stropdas, maar maakte er verder geen punt van. We begonnen in het Rode Kruisgebouw aan de Jon kerstraat. Voordat we begonnen, eerst een rijksdaalder in het kistje doen. Dat was het lesgeld per keer. Na een aantal lessen verhuisden we naar de Eyercoogh aan de Pontweg. De muziek waarop we dansten kwam uit een pick-up die in de hoek op een tafeltje stond. Een aantal nummers kan ik me nog herinneren. David Garrick - Don't go out into the rain, Donovan - There is a mountain, Ben Cramer - Zai Zai Zai en Engelbert Humperdinck - The last Walz. Ik heb geen flauw idee meer van welk nummer bij welke dans hoorde. Het was muziek waar ik eigenlijk niets mee had. Beatles, Stones, Doors of Q65, dat was het pas! “n wij een demonstratie -.hoorn en Lath dit bij ons leer van leerlingen zaterdag woensdag 12 september L«urant „De Oranjeboom”. GEVESTIGD TE medal test moderne dansen Mtlulfrouw- medal test moderne dansen Hiermede verklaren wij dat is geslaagd voor de medal test I BRONS

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2020 | | pagina 29