I LP met dansmuziek van Victor Silvester. Bron: www.picclick.co.uk. Nummer 134, maart 2020 Historische Vereniging Texel 24 Gré de Waard In eerste instantie mochten mijn zusjes en ik niet op dansles. De dansles werd gegeven in Casino en dat was voor ons een ‘slechte’ omgeving. Tijdens een bruiloft waar mijn vader en zijn broer een gesprek hadden over dansen, maakte mijn oom de opmerking: "Als jouw dochters niet leren dansen kunnen ze ook nooit meedoen als er gedanst wordt op een familiefeest of bruiloft". Het was in 1953-’54. We kregen les van Henk en Janny Craanen. De leiding bepaalde met wie je moest dansen. We leerden de foxtrot, Engelse wals en de tango. Jurk/rok voor de meisjes, lange broek voor de jongens. Ik weet niet meer of er ook een overhemd en jasje werd gedragen. Later kregen we bij de Craanens privéles thuis op ‘t Schilderend. Wij, vijf jongens en vijf meisjes. Mijn zusje was de jongste met 14 jaar en de oudste was 19/20 jaar. Vlnr:. Welmoet, Geri en Gré de Waard, foto coll. Gré de Waard. van Victor Silvester. In het derde jaar danste ik met Ina Boon, dochter van de metselaar uit de Kogerstraat. Die had van dat mooie rode haar. Ik viel op roodharigen. Hoe we gekleed waren weet ik niet meer. Misschien had ik niet eens een lange broek aan. Naar de eerste klas in Den Helder ging ik nog wel gewoon in mijn korte broek. In Den Helder waren ze voorlijker. DE HERINNERINGEN Gerard van der Kooi Ik zat in Den Helder op school en kon daardoor niet met veel van mijn leeftijdgenoten op dansles. Ik was erg verlegen. Dansles was de enige kans om een meissie vast te houden. Ik hoor Henk Craanen nog zeggen: "rechts- zijsluit-zij-rechtsachter". De muziek kwam van een lp h BALLROOM ORCHESTRA jSS” MONO SIDE 1 I TOR ESTEI

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2020 | | pagina 25