Bas Huisman en Ineke Vonk-Uitgeest 15 jaar en op dansles Pubers in hun netste kloffie op de dansvloer Nummer 134, maart 2020 Historische Vereniging Texel 21 Eindsoiree van de groep van 1936/1937 in hotel De Zwaan, foto coll. Piet Witte. Vlnr: Achterste rij: Piet Zijm, Hansie Fransie, Maarten de Vey, Gerrit Kiljan, Door Schrama (melkboer), Adriaan Zijm, Annie Barhorst, Tames Commandeur, Jopie Buisman en Cor van Heerwaarden. 3e rij: Jan Witte, Henk Kuip, Door Kager, Ma Bakker, Kees Keijzer, Guus Bakker, Nico Witte, Door Schrama Hd, Willem Schoo, Door Witte, Lau Stiekema en Piet Zijm Sz. 2e rij: Gaath Witte, Catrien Hoogenbosch, Piet Zijm Hz., Arie Kager, Tiny Rijk, Annie Witte, Cor Witte, Kees van Beek, Willy Zijm, Truus Graaf, Jac. van Heerwaarden, Mientje Zijm, Corrie Kooy, Klaas de Porto, Door Schrama Gd., Vroon van Heerwaarden en Rein Boom. Voorste rij: Joop Maas, Bert Halsema en Henk Dijt. De schrijvers van dit artikel hebben zelf ook op dansles gezeten. Allebei bij Dansschool Siebeling. Bas begon in 1967 zijn danslessen in het Rode Kruis gebouw aan de DE DANSSCHOLEN Voor de oorlog was er, zover wij nu weten, één dansschool op Texel. Piet Boom en zijn zoon Rein uit Oudeschild gaven dansles in Hotel De Zwaan of in Hotel Texel (nu De Lindeboom). Honderden Texelse jongeren zijn op 15- of 16-jarige leeftijd op dansles geweest. Ze gingen één keer in de week naar Henk en Janny Craanen of naar Piet en Rein Boom of naar Dansschool Siebeling uit Den Helder. Dit waren de namen die naar boven kwamen als we naar herinneringen aan dansles vroegen. Jonkerstraat en later in de Eyercoogh aan de Pontweg. Hij haalde het eind van het jaar en kreeg zijn certificaat. Ineke startte in 1975 in Casino. Vond de dansles vreselijk en stopte er na twee maanden mee. Ze weet eigenlijk niet meer wat haar vader en moeder daarvan vonden. Denkt wel dat zij teleurgesteld waren, dansles hoorde er immers zo bij. Ze heeft het nu nog nagevraagd bij haar moeder, maar die wist het ook niet meer. Het was vast geen drama dacht haar moeder. Ineke had in ieder geval nu wel een jurk en mooie schoenen in de kast.... en: ze zijn nieuw gebleven. We zijn begonnen met vragen naar herinneringen bij de L&R fotogroep op woensdagochtend. Bas had ter stimulering van de herinneringen zijn medal test moderne dansen certificaat, brons meegebracht. Herinneringen, ja dat was nogal een vraag. Sommigen hadden het onderwerp dansles ver weggestopt. Anderen hadden er juist wel hele leuke herinneringen aan.

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2020 | | pagina 22