Den Hoorn. Op 23 Nummer 133, december 2019 Historische Vereniging Texel 7 HVT 133 binnenwerk druk.indd 7 Met dank aan Marianne van Boxel, Wilma Eelman, Wolbert Poelmann., Erik van der Spek en Pieter de Vries. van documenten. Hij werd verraden en belandde in het “Oranje Hotel" (de Scheveningse gevangenis) in de dodencel. Als door een wonder kwam hij vrij. Die gebeurtenis heeft hem z’n hele leven achtervolgd, heeft invloed gehad op zijn karakter. Hij was geen makkelijk mens. Als schilder was hij zeer succesvol. Aanvankelijk pasten zijn schilderijen van “gewone, vaak Scheveningse, mensen" in de sfeer van de Larense School. Zijn portretten zijn ook erg gewild en bekend, denk aan het portret van Keijser. Als aquarellist had hij veel invloed. Hij was door het winnen van prijzen, lidmaatschappen van kunstenaarsverenigingen en (voor korte tijd) docent geen onbekende in de kunstwereld. Nog onlangs werd voor een werk van hem, Het Buitenhof bij regen, 14.500 gevraagd. Neeltje Epe-Kelderhuis, potloodschets door P.J. van Boxel, coll. Staatsbosbeheer Texel. boswachter Aalt Epe, potloodschets door P.J. van Boxel, coll. Staatsbosbeheer Texel. R.P. Keijser, geschilderd door P.J. van Boxel, ongedateerd, coll. HVT Bronnen -Rolf Roos en Nico van der Wel (red.) Duinen en mensen. Amsterdam, 2013. (Uitg. NatuurMedia) -Ham, Gerda J. van. Piet van Boxel; Partituur in licht. Den Haag, 2005. (Uit.St. Haagse Beeldende kunst, serie Haags Palet dl 12) -Uitbreiding van de tekst in het boekje 'Veldnamen in de duinen van Texel’, van Kees Bruin en Erik van der Spek, uitgegeven door StichtingNatuurMedia, Amsterdam, 2012 -Voor genealogische gegevens Piet van Boxel en Guurtje Zuidewind: https://www.genealogieonline.nl/genealogie-gomes/ I112812.php -Gegevens Algemene begraafplaats Texel - Den Hoorn, Protestantse Kerk, Kerkstraat 5 http://www.schiltmeijer.nl/Plaatsnamen/Begraafplaat- sen/Algemene%20begraafplaats%20Texel%20Den%20 Hoorn.html -Gesprekken met Theo Timmer, Den Burg -Erik van der Spek, Staatsbosbeheer -Gesprekken en mails Marianne van Boxel -Familiefoto’s en -schilderijen: Archief Marianne van Boxel -Regionaal Archief Alkmaar: https://kranten.archiefalk- maar.nl/periodicals/TC -Telefoontjes met Hans van der Klift en Pieter de Vries -(Zie voor Zuidewind: Blad van de Historische Vereni ging Texel, december 2015, blz. 56 en 57.) Echt los van Texel is Van Boxel niet gekomen. Wat wil je ook, als je getrouwd bent met een echte Texelse. In 1991 verhuisden Guurtje en hij naar augustus 2001 overleed hij daar. Op 3 mei 2010 stierf zijn Guurtje en werd bij hem begraven. Op het overzicht van de Algemene Begraafplaats in Den Hoorn staat zij vermeld als Guurtje Zijdewind! De Van Boxel-Texel connection is rond. 25-11-19 19:26

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2019 | | pagina 9