Bas Huisman Foto met een vraag Gré Vlaming en Cor Woittiez Cor de Wolf en Rie van Velzen, coll. Cor de Wolf. Nummer 133, december 2019 Historische Vereniging Texel 32 HVT 133 binnenwerk druk.indd 32 Wie kan iets meer vertellen over deze foto. Plaats is de Kogerstraat ter hoogte van de Algemene Begraafplaats. In de verte, links, de later gesloopte boerderij de Boogaard. De vlag hangt uit, met wimpel. Een menigte mensen staat netjes langs de straatkant opgesteld en ter hoogte van de boerderij ook over de straat. Een rijtuig met mannen met hoge hoe den staat te wachten, net als een rijkspolitieagent te paard. Maar waarop? Op de voorgrond is te zien dat er iets gaande is bij de ingang van het kerkhof. Waarom is de straat leeg, wordt er iets verwacht wat nog moet komen? Het meisje bij de lantaarnpaal kijkt richting het centrum van Den Burg, is daar wat te zien? De schatting is dat de foto eind jaren 40, begin jaren 50 genomen is. Zeker weten doen we het niet. Kortom een foto met veel vragen. Wie helpt? Reacties graag naar Bas Huisman, cb.huisman@texel.com of bel 0222-314409 Huwelijken tussen Texelaars en Bressianers Arie Vonk en Annie van Velzen Cor de Wolf en Rie van Velzen (tweelingzus van Annie) Jaap van der Vis en Willy Roth Marrietje de Jong en Willy de Feijter Jannie Feenstra en Frans de Lange Bronnen Frans Meijaard, Reggie Corijn, Wilma Valk-Breskens en de visserij Sam van der Slikke, Cor de Wolf en Frits Aalderink - Met de kop op de zee, een visserijgeschiedenis van Texel - 2015 Texelse Courant Dank aan: Cor de Wolf Annie en Arie Vonk-van Velzen Jan Vonk Hannie van der Vis-de Ridder Janny Makelaar-Vlaming Simon Dros 25-11-19 19:26

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2019 | | pagina 34