l JEB Nummer 133, december 2019 Historische Vereniging Texel 23 Eind 1958 verloofden ze en op 2 oktober 1959 zijn ze in Breskens getrouwd. Annie verhuisde naar Texel. Maar in het volgende winter-haringseizoen woonde ze weer in Breskens. Samen met Arie op de Molenwater 20. Ze huurden een gedeelte van het huis van een nicht van Annie. Arie “We hadden ook de kat Gerrit mee. Gerrit is wel met trein mee geweest, maar ook met de kotter, toen was hij zeeziek en lag hij in mijn kooi. In Breskens was Gerrit weg. Weggejaagd door duivenmelkers. Breskens was bekend om de vele duivenhouders en die waren niet erg blij met katten. Uiteindelijk kwam hij onder een schuurtje vandaan. Ik heb de duivenmelkers in de buurt overtuigd dat deze Texelse kat geen gevaar was." Arie en Annie waren het eerste Texelse en Bressiaanse stel dat trouwde. Dit was in die tijd zo bijzonder dat het huwelijk in het gemeentehuis in Breskens voltrokken werd, door de burgemeester zelf, Jan Eekhout. Arie en Annie verhuisden naar Oosterend. In tegenstel ling tot Breskens was de woningnood op Texel erg hoog. Ze hebben nog tien weken bij Cor en Cneel op Oost ingewoond. Daarna konden ze een houtrijke woning aan de Mulderstraat betrekken. Vissersgezin Biem en Grietje Trap verhuisden vandaar naar de Kotterstraat. HVT 133 binnenwerk druk.indd 23 zagen ze elkaar alle dagen! Bijzonder is dat ik me dit gelijk herinnerde toen ik verkering met Arie kreeg." In de verkering tijd ging Arie wel met de trein naar Breskens. Op zaterdag voor de middag weg, dan kon je de laatste boot naar Breskens hebben. Dan was je om half acht in Breskens. Zondags voor de middag weer terug. Maar hij ging ook wel met de motor: “Omdat we zaterdagochtend markten in IJmuiden, kon ik nooit eerder dan met de boot van half twee. Thuis gekomen gauw schone kleren aan en naar Oudeschild. Heel vaak op het laatste nippertje op de boot. Dan hadden ze bijna alle planken al weggehaald en kon ik met de motor net nog over één plank de boot op. Dan via Den Helder, Alk maar, Haarlem, Cruquius, door de Bollenstreek, dwars door Rotterdam, de Maastunnel, Rozendaal, Bergen op Zoom, gevaarlijke driebaansweg, Goes, Vlissingen en de pont naar Breskens. Dan was ik er ook rond 8 uur ’s avonds. Maar de volgende dag hoefde ik niet zo vroeg weg. Ik ging dan met de laatste boot van Breskens om 0.00 uur en reed ’s nachts naar Den Helder voor de eer ste boot naar Texel. Als ik dan van Oudeschild naar Oost reed om schone werkkleren, kwam ik de eerste vissers op weg naar de haven al weer tegen. Motorrijden was mooi, maar ik heb een keer gehad dat ik mijn motorbril vergeten waslange reis". 25-11-19 19:26 9 u

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2019 | | pagina 25