ia ar Sinterklaas, wie kent hem niet? Ineke Vonk-Uitgeest Reacties op de Sinterklaasfoto in het septembernummer Irene Zegers -Broekman De dank gaat uit naar W. Gaasbeek-Moor, T. Ellen, E. Heerschap-Verstegen en S. van der Slikke voor hun reacties op de foto in HVT nr. 132 van september 2019. Zij leverden de ontbrekende namen: J. Daalder-Barhorst, Mevr. Stiggel- bout-Mosk, B. de Jong-Verstegen en M.C. Ellen-Verbrugge. En de dames waren lid van de Vrouwenbond van het NVV. NVV staat voor Nederlands Verbond van Vakverenigingen. Nummer 133, december 2019 Historische Vereniging Texel 11 25-11-19 19:26 I De afbeelding komt uit het album van mijn oudtante, Cornelia Bruin een zus van mijn oma Klasina Uitgeest-Bruin. Tante Cor vertelde volgens Kees en Riek altijd het volgende verhaal bij deze foto: Via Riek en Kees Bruin kreeg ik in 2016 een foto van Sinterklaas in Den Hoorn toegestuurd. De foto uit de jaren twintig van de vorige eeuw heb ik doorgestuurd naar Irene Zegers. Zij is bezig met de beschrijving van de Sinterklaasviering op Texel. Dit is één van de oudste foto’s van Sinterklaas op Texel die zij onder ogen heeft gekregen. I HVT 133 binnenwerk druk.indd 11 Sinterklaas kwam mooi uitgedost het plein oprijden en vroeg aan een voorbijganger: “Is het nog ver, goede man”. Die voorbijganger was Jan Bruin, mijn overgrootvader en de grootvader van Kees. Blijkbaar had hij een hekel aan Sinterklaas en antwoordde: “Dat weet je net zo goed als ik”. Op 30 november wordt de tentoonstelling ‘Sinterklaas op Texel' geopend in Tusse de Banke. De tentoonstelling is t/m 12 december. Maar na de Kerst, vanaf 27 december, is de tentoonstelling weer open t/m zaterdag 4 januari 2020. U hebt dus volop de gelegenheid om te komen kijken. Hopelijk nodigt deze foto u uit om oude fotoboeken die op zolder ergens staan te versloffen van uw grootvader, grootmoeder of oudtante toch nog eens tevoorschijn te halen. Wie weet wat voor prachtige foto's er te voorschijn komen. - yj-

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2019 | | pagina 13