'‘"V 7- III I s I Het poppenhuis Janna Bruin-Bakker h aJ g Jan Bruin met poppenkast Froukje Bruin-de Boer Jan Bruin Nummer 132, september 2019 2 Historische Vereniging Texel Het poppenhuis en de brieven zullen bewaard blijven, want mijn kinderen vonden het ook heel bijzonder. Ze vonden ook dat ik dit allemaal moest opschrijven. Dat heb ik met veel plezier gedaan. Mijn vader ging in 1938, vanwege werk, naar Wierin- gerwaard bij zijn broer in de wagenmakerij werken. Hij ging ook drie avonden per week naar de avondschool in Alkmaar. Hij leerde daar voor technisch tekenaar houtbewerking en heeft het poppenhuis gemaakt als werkstuk van de speciale trap. Het was de bedoeling om er later een verdieping boven op te maken. In het jaar 2000 werd ik door een neef gebeld met het verhaal dat hij een poppenhuis had gevonden op de zolder van de werkplaats van zijn oom. Die mocht ik komen ophalen omdat het mij toebehoorde. Het zag er héél slecht uit. Ik heb het helemaal opgeknapt en ook tegen houtmolm behandeld. Tijdens dat werk ontdekte ik dat er iets in de trapkast verborgen zat; ik hoorde het een beetje verschuiven. Met veel moeite hebben we het deurtje open gekregen, want het sleuteltje was er niet meer bij. Ik wilde vooral niets beschadigen. Helaas kon ik het haar niet meer laten zien, want ze was toen al gestorven. Maar ik was er heel blij mee. Mijn vader stierf al in 1943 na een operatie in het ziekenhuis van Alkmaar. Ik was nog niet geboren, maar hij wist dat er een kindje op komst was. Ik ben geboren in de maand mei van dat jaar. Mijn moeder is naar Texel teruggegaan en wij hebben zeven jaar bij mijn opa en oma gewoond. Mijn ouders zijn getrouwd op 16 november 1941 op Texel en zijn in Wieringerwaard gaan wonen. Mijn opa en oma waren daar ook gaan werken en wonen, omdat er op Texel geen werk meer voor hen was. Ze maakten boerenkarren voor hooi en landbouwproducten en de opbouw van vrachtauto's. De familie Bruin heeft ca. vier jaar in De Waal gewoond aan de Polderweg; later was daar een smederij. Tot mijn grote verbazing vond ik een pakje brieven die mijn moeder aan vader had geschreven. Dat was in de tijd dat zij nog op Texel woonde (1939-1941) - i -

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2019 | | pagina 4