TAL* 2 ^22... IJ Brief Aarjen Klok aan zijn vader en moeder. Nummer 132, september 2019 Historische Vereniging Texel 13 Net als Simon heeft Aarjen de ervaringen van deze reis al in een eerdere brief geschreven: door den orckaan zijn [we] gevlugt van denzelfve reede en zijn doen 4 daagen op zee geweest dat het weer afnam.en doen nar St. Eustatus gezijld Den Engelsman ons pampieren wederom gezonden en heef ons vreijgeeven zoedat wy nu vry syn. Aarjen is vrijgezel, maar er is een vrouw in beeld: Zoo weet ik u meer niet te schrijven als genagt als genagt aan al de goede vrinden en ook aan degeen daar ik in de laaste brief genagt van most hebben. Ik zoud haar ook wel een brief schrijven maar ik moest gauw weezen om deeze aan boort te brengen. Hij vraagt aan zijn vader en moeder of zij de groeten van hem aan haar zullen doen en dat hij haar gezondheid toewenst. Dan wordt je als 21e eeuwse lezeres wel nieuwsgierig. Wie was dat meisje? Aarjen eindigt zijn brief, Duyzend maal gegroet zeer geagte ouders van u zoon Aarjen Klok. Gedaan den afgeschreeven den 19 noevember anno 1780 St. Eustaties. De brief lijkt qua inhoud veel op die van Simon. Misschien hebben ze wel samen zitten te schrijven. Ook Aarjen schrijft dat het lossen niet snel gaat en dat het pas januari wordt als ze vertrekken. En dat ze dan wel in konvooi gaan onder de schout-bij-nacht van Rotterdam. Hij vindt St. Eustatius ook maar niks: dit is een slegt plaas want men moet voor een legger waater 3 Spaansze matten geeven en 5 Schellingen voor een pond vlees Zoo dat Bordouw daar beter van was.10 In iets andere woorden, met andere maten en geldstukken, schrijft hij hetzelfde als Simon. Ook de conclusie dat je beter met je schip in Bordeaux kan liggen dan bij St. Eustatius is letterlijk dezelfde. ff-At S’ A - - -I

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2019 | | pagina 15