Gerrit Joost Albers Iedereen heeft wel zo'n meester die hij scherp voor de geest kan halen als hem of haar de vraag wordt gesteld wie nu een echt leuke en waardevolle leraar was. En natuurlijk komt dan bij mij ook de naam van Gerrit Gerrits boven drijven. Maar niet alleen omdat hij Meester Gerrits was, maar voor mij persoonlijk ook Ome Gerrit. Het hoe en waarom leg ik u uit. Mijn ouders waren collega's en vrienden van Gerrit. Jarenlang en nog steeds. Dus Gerrit fietste regelmatig door de Westen voor een tussenstop op de Hemmerkooi. Maar ook tijdens zijn vakanties, of misschien beter be noemd als studiereizen naar Verdun, zochten mijn ou ders hem op, op de camping aldaar. Dus Gerrit loopt al een aardig tijdje rond in mijn jeugd, opvoeding en hui dige tijd. Maar laat ik beginnen met een voor mij pijn lijke, gelukkig goed afgelopen anekdote! 5 dec. 1979 of 1980..Gerrit speelt Sinterklaas op school en deelt in de kleutergroep cadeaus uit. Op zich een prima bezigheid om kinderen van die leeftijd gezond "voor de gek te hou den" maar dat ging er bij mij helaas niet in. Want Gerrit kwam toen al heel veel langs bij ons thuis en zoals velen zullen weten heeft hij een nogal kenmerkende wijze van lopen; laten we zeggen de voeten in een V-stand, of in de context van Gerrit zijn hobby en belevingswereld de V van Churchill. Ergo, ik herkende als 4-jarig ventje die looppas direct en trok voor mijzelf de conclusie dat deze "oplichterij" op klaarlichte dag mij diep van binnen trof. Ik ontstak dan ook in woede. Gelukkig bleek ik in staat om deze woede te beheersen totdat ik thuis kwam. Bij het binnenstappen van de woonkamer schijn ik toen hard geroepen te hebben: "Ik hoef geen cadeaus van Ome Gerrit!". Uiteindelijk heb ik er weinig schade aan over gehouden; nog jaarlijks en al sinds lange tijd trek ik in november en december heteelfde pak aan. Altijd wel even denkend aan deze anekdote uit mijn vroege jeugd. Joost Albers Maroes Albers Nummer 128, augustus 2018 Historische Vereniging Texel 31

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2018 | | pagina 33