daar neer te zetten waar ze behoorden te staan. Of mis schien was het omdat de grond bij onze boerderij niet van die verdomde schelpen bevatte. Soms leek het of het werk op de boerderij nooit eindigde. Het hooien, het op zetten van de graanbossen, de kippen voeren, om nog maar te zwijgen van het werk in huis en een serie werk zaamheden die in de tuin, op het veld en in de schuur moesten worden gedaan. Ondanks het harde werken was het een goed leven en toen ik ouder werd was ik vaak blij met de dingen die we geleerd hadden toen we jong waren. Vakantie op "De Hal" Een van de plezierigste herinneringen die ik heb is een week zomervakantie bij ome Jaap en tante Lena, op hun boerderij "De Hal". Hanna en ik hebben vijf maanden bij hen gewoond toen moeder ernstig ziek was met trom bose nadat Dirk was geboren op 19 juli 1933. Oom en tante hadden geen kinderen en namen ons op om de zor gen te verminderen voor vader, buren en bekenden die voor moeder zorgden. Ik was net 4 jaar geworden en ik herinner me weinig van de eerste keer, behalve dat ik graag bij hen zou zijn gebleven, toen ik eraan gewend was geraakt. Het waren zulke lieve mensen en er was weinig te doen op hun boerderij. Ome Jaap was de "manager", niet de eigenaar. Dat is waarschijnlijk de reden dat hij veel rusti ger was dan vader in die verschrikkelijke crisisjaren. Hij kreeg zijn salaris en het was zijn baas die zich zorgen moest maken. Ik herinner me dat oom en tante ons zo vaak mogelijk, achter op de fiets, meenamen om vader en moeder te bezoeken. Maar die keer in september toen ze de laatste sacramenten had gekregen, was ik me daarvan niet bewust. Ik kan me alleen de trossen druiven herinne ren, bedoeld voor moeder die ze had gekregen als ge schenk van vrienden of bekenden, maar wij mochten er wat van nemen. Later heeft moeder me gezegd dat ze wist dat ze niet dood zou gaan, maar dat iedereen daar wel van uit ging. Op haar verjaardag, op 19 december mocht ze voor het eerst weer uit bed. Daarna zijn we weer thuis gaan wonen. In de jaren die erop volgden no- Nummer 128, augustus 2018 Historische Vereniging Texel 21

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2018 | | pagina 23