In goede aarde Corrie Stoelinga-van Heerwaarden1 mm Langebosch omstreeks 1935 Leven op een boerderij Zo ongeveer halverwege twee dorpjes op Texel langs een kaal stukje weg ligt een kleine boerderij, Langebosch ge naamd. Daar ben ik geboren op 5 juli 1929. Cornelis van Heerwaarden en zijn vrouw Marie hadden elf kinderen in totaal. Ik was de derde, Thijs was de oud ste, geboren in april 1926 en Hanna in november 1927. Toen kwam ik. Mijn moeder heeft altijd gezegd dat ze zeer verrast was dat ik een meisje was. Ze was ervan overtuigd dat ik haar tweede zoon zou worden, maar ze was wel blij met mij, omdat ze nu haar moeder Cornelia en haar zuster Dora kon vernoemen, die beiden enkele jaren daarvoor waren overleden. Ik werd gedoopt als Cornelia Theodora van Heerwaarden. Ik weet niet hoe ik eruit heb gezien als baby omdat er nooit foto's werden genomen van ons als baby. Er was geen geld voor, noch voor vervoer naar het dorp of een bezoek aan een foto graaf en niemand in onze omgeving had een fototoestel. Toen ik ongeveer een of twee jaar oud was leende vader een paard en wagen en nam de hele familie mee voor een 4 km lange tocht naar Den Burg. Het was kermisweek, een soort jaarmarkt, en daar werd voor het eerst een foto van me genomen. Daarna duurde het nog zes jaar voor dat dit voor de tweede keer gebeurde. Langebosch was een vredige plaats om op te groeien. De weg voor het huis was weliswaar de verbindingsweg tus sen Den Burg en De Koog, maar in het begin van de jaren 30 was het nog een grindweg en maar hoogst zelden kwam een kar of auto langs. Het overvliegen van een vliegtuig was een nog veel zeld zamer gebeurtenis en nogal opwindend voor mijn jon gere broer en mij. Als we in de verte het gebrom van de propellers hoorden renden Jaap en ik naar buiten en schreeuwden we zo hard we konden: "Vliegtuig, mag ik mee?" We dachten dat als we hard genoeg schreeuwden, hij zou stoppen en naar beneden zou komen en ons mee zou nemen voor een tochtje, hoewel we betwijfelden of er wel plaats genoeg zou zijn voor ons want het leek wel erg klein vanaf de grond. Ik zou me nooit voorgesteld 1 Corrie Stoelinga-van Heerwaarden in Glenview, Illinois, USA vertelde haar herinneringen aan haar jonge jaren op Texel aan haar zoon Tim Stoelinga. Die schreef ze op en haar broer Jan van Heerwaarden ver taalde ze. Via de familie Van Heerwaarden ontving de Historische Vereniging Texel ze, met toestemming om ze te publiceren in ons tijdschrift. 18 Historische Vereniging Texel Nummer 128, augustus 2018

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2018 | | pagina 20