m 4 M 4 r mmm, 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 31 letmus 56 de stand van de gezusters Grietje en Agaath Bas in 1959 Op het feestterrein aan de Julianastraat, nu Oranjestraat, stond dat jaar de grote tent waarin diverse evenementen waren georganiseerd. Burgemeester C. de Koning opende het festijn officieel na een optocht van alle deel nemers, begeleid door twee fanfarecorpsen. In de tent kon men tijdens het driedaagse feest verder nog genieten van een 'Tirolershow', een boerenkapel en de Schermer Dansgroep. Gymnastiek- en zangverenigingen waren ook van de partij. Helemaal speciaal was de medewer king van Radio Holland, die tijdens de opening recht streeks verbinding maakte met Cor Drijver op de kotter TX 9 die op zee was. "Vanaf zijn kotter sprak de heer Drijver. De duizenden bezoekers konden horen hoe ze het maakten. Hoe de vangst was en waar ze verkocht zou worden. Maar dit laatste ging niet door. De heer Jn. v.d. Vis vroeg even later, als lid van de feestcommissie, al de gevangen vis mee naar Oosterend te nemen. Want er is de eerste dag reeds menige haring naar binnen gegleden en de gebakken vis heeft zo'n geweldige aftrek dat we er niet tegen kunnen bakken." (Texelse Courant). En als klap op de vuurpijl wierp een vliegtuig gratis lo ten uit boven Oosterend. Een van de hoofdprijzen was een week gratis vertoeven voor twee personen in het plaatselijke pension van tante Dit. Het pension 'Ons Nestje' lag tegenover de NH kerk, tante Dit (Dirkje de Vries) had daar ook een sigarenwinkel. "Naast bovenstaande evenementen in de feesttent pre senteerde ook de middenstand van het dorp zich op haar best aan de bezoekers. Bedrijven hadden ieder een eigen stand ingericht. De 1 Texelse Courant van 19 augustus geeft een goed over- 2 zicht van alle bezienswaardigheden in deze stands. Bij 3 Vermeulen en Gebr. Timmer was een prachtige keuken- 4 installatie te bezichtigen. Bij P.S. Kuyper Zoon lag de 5 stand weer vol met wollen dekens, ledikanten en vloer- 6 bedekking, 'alles zag er keurig uit. De heer A. Timmer, uw Centra kruidenier, schonk rijkelijk flesjes AGO wijn 8 en ook de C-P Ranja vond gretig aftrek. Ook de melkboer 9 was vertegenwoordigd. Een fleurige uitstalling van 10 Hollands Welvaren. Heerlijke kaas stond naast en tussen 11 de Mékha boter. Tasman koffie met Leeuwenzegel, op 12 Texel een vertrouwd merk. De heer en mevrouw Trap 13 hebben zeker eer van hun werk gehad. De stand, rijk ver- 14 sierd met bloemen was een lust voor het oog. Een geheel 15 ander artikel werd gebracht door de Gezusters Bas. Deze 16 dames hadden rekening gehouden met de stroom gasten 17 die er waren. Souvenirs, hét artikel voor de toerist. Een 18 voortreffelijke uitstalling van de Zilmeta-artikelen. 19 Lepeltjes voor de gaande toerist, fotokaarten, kortom 20 souvenirs te kust en te keur waren in de feesttent aanwe- 21 zig." (Texelse Courant) 22 23 "De heer C. Bremer toonde in twee stands zijn artikelen. 24 "Histor mat maakt het mooier". De schilder toonde hier 25 een product voor "Doe het zelf". Een ieder is tegenwoor- 26 dig in staat zelf te schilderen. Goede voorlichting ont- 27 vangt U van de vakman. Tegenover schilder Bremer Sr., 28 Bremer Jr. in de foto-afdeling. Keurige fototoestellen, rol- 29 films en flitslampjes, alles was present." (Texelse Courant) 30 (foto coll. fam. Huisman) 56 16 Historische Vereniging Texel Nummer 127, juni 2018

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2018 | | pagina 18