zijn dan alle kleren en etenswaren uit vandaan geroofd door de moffen. In de Eierlandsche Polder tusschen de Waal en Cocksdorp zijn 25 a 30 boerderijen stuk gescho ten of in brand gestoken, de korenschuren van Texel en er zullen wel duizenden mudden graan verbrand zijn en een koeien, paarden, schapen enz. gedood. Ons eiland is een arm eiland maar dat is het ergste niet. Hadden jullie de puinhopen van Den Burg gezien, zou den jullie geschat hebben 200 a 300 doden. Tot nu toe zijn het er 60 en dan komen er nog van de andere dorpen bij. Ons huis is getroffen door een granaat. Het kletterde scherven op de zolder toen Den Burg beschoten werd (vanuit Den Helder en de Mok) zo erg dat Henk op een gegeven moment zegt we zaten met ons allen in het gan- getje bij de trap weg hier vandaan, kom dit loopt niet goed af. Wat Henk zei deden we dadelijk want de 10 en 14 cm granaten gilden maar over ons huis heen. Henk voorop met Lida, kruipend door de scherven, dan onze Jan en ik er achter met Igna onder mijn arm. Toen wisten we niets meer. We kwamen uit onze verdo ving, het eerste wat ik deed was kijken naar Igna, die hing slap in mijn armen, op slag gedood. In onze grote angst zijn we naar buiten gerend en tusschen de 2 boetjes achter in gaan staan onder het schieten nog, maar ik waggelde wat op mijn benen. Henk dacht die zakt in elkaar dat mag niet, hier vandaan en toen zijn we zonder Jan naar de buren gevlucht door granaten en scherven heen in onze angst. Het toneeltje wat de buren zagen zal ik maar niet beschrijven, dat moet wel vreselijk geweest zijn. Henk en Henny Veenema-Voigt (foto coll. Conny Veenema) 6 Historische Vereniging Texel Nummer 126, maart 2018

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2018 | | pagina 8