1957 4 november vertrekt Gerard Rump van Texel. De Karseboom wordt voortgezet door Maria Lagerveld (tante Marie). 1961 Tante Marie hertrouwd op 12 mei met Wilhelmus H. Brugmans (met grote krulsnor). Willem was van 1951 t/m 1958 badmeester op het strand bij de Badweg. Hij heeft in 1957 nog een onderscheiding gekregen voor het redden van zes badgasten bij het wrak van de 'Hoydal'. 1964 Vrijdagmorgen 5 juni wordt het gemoderniseerde café de Karseboom heropend. Er is nog weinig te herken nen van het oude café. Voor de betimmering zijn mooie houtsoorten gebruikt. Opvallend en fraai is de teakhou ten bar met suède voorbekleding. De intieme sfeer van het café is behouden. Jaren zestig (coll. HVT) Aanvankelijk draait hij de zaak op de papieren van tante Marie. Naast zijn drukke werk in de horeca blijft hij op treden met het Duo Humpy Dympy. Hij is de accordeo nist en Piet Kingma de drummer. 1973 Op 27 september verkoopt Willem Brugmans het pand Vismarkt 4 (de Karseboom) en de schuur aan de Kantoorstraat 5 aan Frits Langeveld uit De Koog. 1976 Frans Pieterse verhuist naar de bovenwoning van het café. In de jaren daarvoor hebben daar bekende per soneelsleden gewoond zoals Jan Goudsblom, Gerard van Westen en Tjaard Jager. Frans doet samen met barkeeper Piet de Graaf jarenlang mee bij biertapwedstrijden op Texel en aan de overkant. In carnavalstijd wordt de Karseboom door de carnavalsvereniging 'de Kolkedotters' omgedoopt in café 'de Oekel'. 1969 Na een ruzie loopt Frans Pieterse boos de Karseboom in om een biertje te pakken bij ome Willem en tante Marie. Frans doet een bod om 'de tent' te kopen. Een week later is de overname een feit. Frans pacht de zaak van ome Willem. Frans in de Karseboom (coll. Frans en Lies Pieterse) Nummer 126, maart 2018 Hoog zomer (coll. Frans en Lies Pieterse) Huug Snoek en Frans Pieterse achter de bar (coll. Huug Snoek) 1984 Frans ontmoet Elizabeth de Boo (Lies) en ze gaan samenwonen. Lies is een conservatorium geschoolde zangeres. In 1986 wordt dochter Sandy geboren en in 1989 dochter Samantha. Frans en Lies vormen samen een muzikaal duo dat jarenlang optreedt. In de Karseboom wordt wekelijks een café-chantant gehouden, waarbij klanten hun muzikale kunnen mogen tonen. 2002 Tot teleurstelling van velen, tappen Frans en Lies in november hun laatste biertje. Waarna leegstand van café de Karseboom volgt. Historische Vereniging Texel

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2018 | | pagina 32