1931 Texelse Courant van 3 oktober: de heer D. Lips heeft bij onderhandse aanbesteding de verbouw van zijn café opgedragen aan de heer J. Daalder. Het schilder werk zal worden gedaan door P. Boon en de loodgieter is P. Oele. 1932 Texelse Courant van 27 januari: het café van de heer Lips, vanouds de Karseboom, wordt vandaag her opend. Enkele bijzonderheden: de zaal is twee keer zo groot geworden, twee grote ramen in de voorzijde met wijds uiteicht op het marktplein, twee grote ramen aan de kant van de Kantoorstraat, aan de bovenzijde voor zien van glas in lood ramen en een gerieflijk woonhuis boven. De spreuk van caféhouder Lips: 'de cost gaet voor de baet uyt'. Dat de boeren en/of marktkooplieden op de veemarkt niet altijd zorgvuldig met de aangevoerde dieren omgin gen blijkt uit menige advertentie van caféhouder Dirk Lips. Daarin vermeldt hij welke dieren hij na afloop van de markt loslopend op de Groeneplaats heeft aangetrof fen. Van kippen, hanen, geiten, lammeren tot een rood bonte stier. 'Tegen gemaakte kosten af te halen'. 1948 Texelse Courant 7 februari: Dirk Lips maakt be kend dat hij zijn cafébedrijf overdraag aan de heer G. Rump (Gerard) en de mensen bedankt voor het in hem gestelde vertrouwen. In dezelfde krant wordt vermeld dat die zaterdagmiddag om vijf uur het 'nieuw gemoderniseerde' de Karseboom heropend wordt. Op 3 januari 1948 waren Gerard, zijn echtgenote Maria J. Lagerveld en hun zoon en dochter al ingeschreven op de Vischmarkt 4. 1949 Texelse Courant 4 juni: Gerard Rump, exploitant van het gezellige café de Karseboom, is met goede cijfers geslaagd voor het rijks-examen vakdiploma horeca. Slechts 350 van de 20.000 horecaexploitanten hadden op dat moment dit vakdiploma. De verslaggever sluit het ar tikel af met de woorden 'Goede oogst gewenst bloeiende arseboom'. Suikerzakje (coll. HVT) Gerard Rump achter de bar (coll. Henk Rump) 1954 Texelse Courant 30 januari: caféhouder Gerard Rump heeft op de horecabeurs in de Rai te Amsterdam een heel bijzonder apparaat van Amerikaanse makelij gekocht. Dit toestel kan tegen betaling wel 200 muziek nummers afspelen. Het kiezen van het juiste nummer duurt maar 10 seconden. Het is het 15e apparaat dat in ons land geplaatst wordt. Eén nummer kost 10 cent, drie nummers 25 cent. Op een dag in mei gaat kastelein Rump de bierkelder in om de druk op de bierpomp te verhogen. Omdat hij niet direct terug komt gaan vier aanwezige mariniers bene den polshoogte nemen. Daar lag Rump bewusteloos op de keldervloer. De oorzaak was een mankement aan de koolzuurinstallatie. Nadat het viertal de kastelein weer boven had gebracht, was hij spoedig weer 'het heertje'. Na de verbouwing van 1932 (coll. HVT) A************* Nummer 126, maart 2018 Historische Vereniging Texel 29

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2018 | | pagina 31