Bruine kiekendief - Tx: Schor Enkele paren broeden in het riet der duinpannen. Torenvalk - Niet algemeen in oude kraaiennesten, mo lens en torens. Velduil - In de duinen elk jaar enige paren. Koekoek - Algemeen of zeer algemeen Ijsvogel - Daalder vond in 1902 dicht bij de molen in de polder Het Noorden in een slootkant, 1,5 m diep, een nest dat uitgebroed werd. Iedere zomer werden één of twee paren gezien zonder het nest te vinden. In de herfst veel op de trek, wordt dan soms in lijsternetten gevangen. Gierzwaluw - Enige paren in de toren van Oosterend. Boerenzwaluw - Zeer algemeen in schuren, sluizen en onder bruggen. Oeverzwaluw - Tx: dykzwaluw In de Eijerlandse duinen aan duinkanten vele kleine kolonies uit 4 -6 nesten be staande. (Thijsse: ook in slaperdijken en daar zelfs soms talrijker) Huiszwaluw - Overal, maar minder algemeen dan de boerenzwaluw. Grauwe vliegenvanger - Tamelijk veel in tuinen in Den Burg en in bosjes aan de duinvoet. Grauwe klauwier - Geregeld, maar weinig paren, in de duinen en eendenkooien. Roodkopklauwier - In juni 1900 een broedgeval. Baron Snauckaert ontving twee eieren. Zwarte kraai - Enige paren in alle eendenkooien en ook in duinbosjes, drie tot vier meter van de grond, niet alge meen. Roek - Verscheidene kleine kolonies, tot tien paar sterk, in duinbosjes. (Daalder: broedt zelden op Texel). Kauw - Ieder jaar enkele paren in de torens van het ei land. Ekster - Enkele paren in alle dorpen, in bomen, ook in duinbosjes, tot 5 meter hoog. In een meidoorn op één me ter hoogte. Wielewaal - Tx: goudliester Geregeld een paar in het park in Den Burg, vroeger twee. Spreeuw - In grote menigte, vooral in holle bomen, in de dorpen, onder daken, in nestkastjes. Huismus - Tx: mosch Massa's. Ringmus - Niet algemeen in bomen en stromijten, in de polder Eierland. Vink - Enkele paren in struiken in de duinen. Groenling - In alle dorpen enkele paren. Kneu - Overal, veel in duinvalleien en struiken. Geelgors - Tx: geelgors, schriever Enkele paren broeden langs de duinvoet. Rietgors - Tamelijk veel in met riet doorgroeide duin doorns in duinvalleien. Graspieper - Tx: piepertje Zeer algemeen. Boompieper - Zeldzaam in de duinen. Duinpieper - Zeldzaam in de duinen. Witte kwikstaart - Algemeen in de duinen, weiden, op molenkappen en strohopen; minder talrijk dan de gele kwikstaart. Gele kwikstaart - Tx: geelborstje Thijsse: ook geele schreeu wer Zeer algemeen, vooral in slootkanten. PlaatBöCi ÜRJUTBOtjOeiA KfiF.RLAh-DICA 24 Historische Vereniging Texel Nummer 126, maart 2018

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2018 | | pagina 26