Ook opgegroeid op Oost Adrie Vonk Als Ooster herken ik veel uit 't schriftje met verhalen van Kees Daalder. Een generatie later, ik ben van 57, maar toch. Ik kwam veel bij zijn ouders thuis omdat het de oma en opa van mijn jeugd vriend Piet Kooger waren. Het huisje op de tekening zag er toen precies nog zo uit. Aan de ene kant van hun woonden Grietje buur met haar man Pieter van der Slikke (oma en opa van Sam) in een klein huussie. Die man deed bij ons (de Vonken) de tuun, dus die ouwe van der Slikke met zijn grote snor kon ik ook best. Aan de andere kant woonden Jan van der Vis en Fien, ik geloof dat Wim Ellen (een oom van mijn vader) dat huis heeft laten bouwen. Jan van der Vis was vroeger beurtschipper. Mijn vader, Cor Vonk, is daar begonnen met varen. Ze voeren toen op Harlingen. De vader van Kees Daalder was Pieter van Naan. Een broer van tante Antje, zij was een heel zonderlinge vrouw die leefde zoals ze in de 18e eeuw leefden op Oost. Pieter van Naan noemde ik de 'booze man' omdat hij altijd niet de vrolijkheid uitstraalde. Als hij zijn fuuke geleegd had en de vangst in de mand had, haalde hij handen vol kraabe eruit en gooide die altijd naar mij en zijn kleinzoon Piet. Dan vlogen we een kant op, wat zal hij innerlijk wel lachen hebbe. Omoe Daalder-Breman. De Sant speelt op zijn moenika in Vietman. Zo kenmerkte Ada Kooger haar oma, die de moeilijke woorden van de televisie wat raar uitsprak. Dat vergeet je nooit. The Saint met Roger Moore werd de Sant, harmonika werd Moenika en Vietnam noemde ze dus Vietman. Pieter en Marie Daalder (vader en moeder van Kees) Nummer 125, november 2017 Historische Vereniging Texel

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2017 | | pagina 9