Meidenmarkt in 1931 Wilma Eelman een oud gebruik, een spiksplinternieuwe auto en een nieuw gebouw Dinsdag 26 mei 1931 was de eerste lammerenmarkt na Pinksteren in 1931. Meidenmarkt. Traditioneel werd toen afgesproken wie met wie naar de kermis ging. Ik weet niet of de drie meisjes op de foto al een afspraak gemaakt hadden. Dat zou zo maar kunnen; ze hebben in ieder geval groot plezier. Misschien wisten ze het zelf nog niet, maar hier kwam in ieder geval één huwelijk en een verkering uit voort. Op de auto zitten: Vermeulen uit Den Haag, een onbe kend, Van den Berg, Willy Hamers, Soes Moerbeek, Corrie Lips, Dirk Zuidewind, Ina Rab, Bram Daalder, Corrie Keijser, Martin Liotard en een onbekende. Corrie Lips en Dirk Zuidewind trouwden in 1935. Ina Rab was een dochter van schoenmaker Rab in de Weverstraat en had verkering met Wil Hamers. "We gin gen naar de schapenmarkt, gevolgd door de jaarlijkse kermis", vertelde Hamers aan Ed Vermeulen te Baarn; Hamers was toen al ver in de negentig en sprak nog vol genegenheid over zijn vroegere verkering, Ina Rab.1 Vermeulen, Van den Berg, Hamers en Liotard zaten op de zeevaartschool en vertrokken weer van Texel. Bram Daalder, Martin Liotard en Dirk Zuidewind voetbalden bij SV Texel; Bram Daalder overleed in 1935.2 Ze zitten op de auto van de Coöperatieve Pluimvee- en Tuinbouwvereniging Texel W.A.. Vanaf de oprichting in 1921 kwamen kippenhouders uit Den Burg en omgeving met mandjes eieren naar de markt om die hier op de Vismarkt aan de Vereniging te verkopen - eerst in een marktkraam, vanaf de aankoop in 1930 bij deze vrachtwagen en later bij het gebouwtje van de Eierveiling in de Kantoorstraat. De auto was aan geschaft voor de pluimveehouders buiten Den Burg. Noten: 1 Ed Vermeulen: Gesprek met zeevaarder Wil Hamers op wwwoneindignoordholland 2 Texelsche Courant. Nummer 125, november 2017 Historische Vereniging Texel 25

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2017 | | pagina 27