Reacties op het septembernummer Bas Huisman Geertje Breman-Kiewiet, Olga Klip, Annie Keizer-Bruin en Gerrit Gerrits herkenden nog een aantal meisjes op de foto van de padvindersgroep de Zwalkers op bladzijde 4: 5. Ina Bruin, 8. Lida Plaatsman, 12. Gerda Koorn, 14. Lucy Edelman, 15. Ina Kikkert, 17. Ineke Overdelinden, 18. Hennie van Wilsum, 22. Emmy Donker. Jan Joustra schreef dat op dezelfde foto de naam van zijn zus Nans bij 20 verkeerd vermeld stond als Nancy. Theo Huisman wees op de typefout in het artikel 'Hoe is het de katholieken op Texel vergaan na de reformatie?'. Maarten Luther maakte zijn stellingen op 31 oktober 1517 te Wittenberg bekend. Gerrit Gerrits wist bij het verhaal over de paddenstoelen te vertellen dat Herman Boks en zijn vader, Herman Gerrits, destijds de jury vormden bij de paddenstoelen tentoonstelling op de CVO. Bep van Duijn-Rodenburg, toen nog Beppie Rodenburg, herkende zichzelf op een foto uit 1963 in het maarnum mer van dit jaar: HVT 122. Ze staat tussen Nellie Huisman en Gonny de Graaf op bladzijde 10 (boven haar hoofd staat een klein nummer 9). Soms duurt het even voor iemand op een foto herkend wordt, zeker als er zo als nu, bijna een half gezichtje te zien is. Bep bedankt!. Els Ter Braak stuurde de namen van de mannen die op de foto bovenaan op bladzijde 16 staan: v.l.n.r. staand Theo Jonker, Johan de Porto, Jaap Huisman, Jaap Kalis. Gehurkt Jo Mannie en liggend Han Bremer De foto werd gemaakt in juli 1945. Jannie van Heerwaarden - Huisman herkende niet haar broer Jaap, maar haar broer Jacob op deze foto. Monica Maas stuurde de volgende reactie op de school foto van de Thijsseschool uit 1961, bladzijde 29. 'Wat een prachtige foto van het schoolreisje in het blad. Vermoedelijk gingen we naar de vuurtoren. Mijn enige herinnering aan dit uitstapje is de stop die we bij de Melkfabriek maakten. Daar werd een enorme melkbus vol water in de bus gezet. Hiermee kon de limonade worden aangelengd. Ik herkende nog enkele kinderen en juffen' Samen met de kinderen die Wilma Eelman herkende in het juninummer, komen we dan tot het onderstaande re sultaat. 1. Robbie Caspers, 2. Piet van der Wulp, 3. Martin Maat, 4. Klaas Tjoelker, 5. Robert Grandia, 6. Bob Dijksen, 7. Adrie van der Slikke, 8. Fokje Bosma, 9.Wilma Eelman, 10. Gerthe Keijser, 11. Elisabeth Vrijdag, 12. Meester Bakker, 13. Juf Tiessen-Spaans, 14. Juf Hazewinkel, 15. Marijke Zijm. Nummer 125, november 2017 Historische Vereniging Texel 15

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2017 | | pagina 17