Oost 1933 foto J.P. Strijbos, coll. Nederlands Fotomuseum, Rotterdam Marietje, de zus van Kees Daalder en de moeder van Piet, was voor mij een soort tweede moeder. Ik kwam daar ja ren meer over de vloer als bij mijn eigen moeder. Was ge woon heel veel bij en met vriend Piet. Kees Daalder, de timmerman. Bij veel mensen zo bekend. Wij noemde hem vroeger ook al zo omdat er veel Cornelis Daalders waren op Oost en in Oosterend. Volgens mij sprak hij geen woord teveel, een bescheiden man, timmerman, een vakman. Kees en zijn zus Marietje (Riet). Foto's mevr. F. Daalder-kampstra Bert Plaatsman, de vriend van Kees, woonde aan de kop van het weggie van Cor van Liere, nu de Mosselweg. In de tijd van het schriftje leefde zijn vader niet meer, die was verdronken in de oorlog in de Putte. In mijn tijd leefde hij in heteelfde huis met Gepke, de zuster van Hendrik van Pierikie (van der Wal). Bijzonder vind ik het dat Kees Daalder boodschappen deed in Oosterend. Zijn tante, vrouw van Liere-Daalder) had een winkeltje in de Hoek, waar de Betsema's op groeiden. Daar kon je van alles kopen. Ook bij Ted Kok en Maarten de Smid kon je terecht voor boodschappen, alles in een straal van 450 meter. De tuun waar Kees in de zomeravonden met zijn vader in werkte is nu het landje van Sieme de Smidt. Volgens mij is er nu een heel gedoe over fruitbomen die gerooid moeten worden. Nou vroeger stonden er ook al bomen, maar die hebben Piet en ik (10/12 jaar oud) met een ouwe Scaldia gerooid. Beetje vrij graven, end touw van de kot ter eran, die ouwe Russische auto ervoor en rukken maar. Machtig! Ik vind het verhaaltje heel kenmerkend voor die tijd. Armoede en matige gezondheid in een dijkwerkersgezin. Zoals ik het nu bekijk was Oost een gehucht met alleen of heel veel bijzondere mensen, stuk voor stuk! Ik heb er zelf ook wat van meegekregen. Ik moest het kort houden 8 Historische Vereniging Texel Nummer 125, november 2017

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2017 | | pagina 10