Meer leren over historisch onderzoek bij het Regionaal Archief Alkmaar Regionaal Archief \Jffy Alkmaar 1. Ineke Langeveld, 2. René Elias, 3. Hillie Visser, 4. Corrie Stoepker, 56. Janna Stoepker, 7. Greetje ter Steege, 89. Martha Bakker, 10. Chris Keijser, 11. Liane Veldwisch, 12 13. Ina Bakelaar, 14Eelman (de Koog), 15 16. Ria Keizer, 1718van Wilsum 19. Anneke Maat, 20. Nancy Joustra, 21. Geertje Kiewiet, 22 Wilt u leren hoe u meer te weten kunt komen over uwfamilie- geschiedenis? Ofvindt u dejuiste bronnen wel, maar heeft u moeite met het lezen van oud schrift? Dan kunt u de komende maanden terecht bij het Regionaal ArchiefAlkmaar aan de Bergerweg 1 te Alkmaar. Deze keer twee groepsfoto's met vrijwel identieke samenstel ling van meisjes van padvindersgroep de Zwalkers uit 1960. De foto's zijn genomen voor en in hun clubhuis de Zwalkers- burght, toen aan de Beatrixlaan te Den Burg. In verband met de nieuwbouw van verzorgingshuis St.Jan moest het clubhuis in 1976 worden gesloopt. Een jaar eerder, in 1975, gingen de neutrale Zwalkers samen verder met de katholieke Jeroengroep als Scouting Texel. Na de sloop van de Zwalkersburght ver huisden ze naar hun huidige onderkomen aan de Bernardlaan. Op de foto van de meisjesgroep ontbreken enkele namen. Die zouden we graag nog willen weten om de mooie plaatjes com pleet te maken. Graag zouden we ook meer verhalen horen uit die tijd voor een eventueel vervolg. Als het kan met een mooie foto erbij. Wie helpt ons? Tijdens de gratis, maandelijks terugke rende introductie middag kunt u meer leren over wat u precies kunt doen bij het Archief en hoe u gegevens over uw onderzoeksonderwerp kunt vinden. Als u aan de slag wilt gaan met oudere bronnen, dan zult u in aanraking komen met lastig leesbare oude handschriften. Om het lezen daarvan te leren, kunt u deelnemen aan de cursussen lezen van oud schrift die dit najaar starten. U leert in tien lessen handschriften uit de zestiende tot de achttiende eeuw lezen. Daarvoor gebruiken we teksten over zeeroverij, magie, moord en nog veel meer! Mocht u al bezig zijn met een onderzoek, maar daarin vastlopen, dan heeft u maandelijks de kans om een op een te overleggen met een ervaren archiefmedewerker. Een overzicht van het cursusaanbod met informatie over de inhoud, data en eventuele kosten vindt u op www.ar- chiefalkmaar.nl/cursussen. Voor alle activiteiten is vooraf aanmelden noodzakelijk via de website van het archief of via 072-8508200. Nummer 124, september 2017 Historische Vereniging Texel

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2017 | | pagina 7