Aankondiging: Dag van de Texelse Archeologie Michiel Bartels Zaterdag 4 november 2017, 10.30-16.30 uur in De Wielewaal, De Waal De archeologie van het eiland Texel heeft jaren in de luwte geleefd. Mede door de fraaie vondsten uit het Palmhoutwrak bestaat nu veel meer belangstelling voor erfgoed en archeologie op Texel. Daarom zal op zaferdag 4 november in De Waal de dag van de Texelse Archeologie worden gehouden. Archeologen en (duikende) amafeurarcheologen zullen fijdens een archeologie-markf over hun onderzoek verfellen aan hef publiek. Alle onderwerpen van de Texelse archeologie komen aan bod, van de prehistorie tot de middeleeuwen, de VOC-tijd en de Tweede Wereldoorlog. Onderzoeken uif hef verleden worden opgepoefsf, acfuele onderzoeken zullen voor hef eersf worden foegelichf. Deze kruik werd door Texelse duikers opgedoken en is nu te zien in Kaap Skil. Tevens worden twee nieuwe publicaties gepresenteerd. De Duikclub Texel heeft haar onderzoek naar het Schervenwrak afgerond en hier een fraai boek over ge schreven. Ook is een belangrijk deel van de nederzetting uit de late prehistorie aan de Beatrixlaan in Den Burg nu te boek gesteld. Er zullen (onderwater) video's en korte presentaties te zien zijn. Ook is het mogelijk om zelf gevonden objecten door deskundigen te laten determineren. Maar de kern van de dag is een dialoog tussen archeologen, zoekers en vinders. In oktober zal het definitieve programma be kend worden gemaakt via de Texelse media. Komt allen. De toegang is gratis, in de nabijheid van De Wielewaal is voldoende parkeergelegen heid maar kom liever op de fiets. De Dag van de Texelse Archeologie is een sa menwerking tussen de Gemeente Texel, Museum Kaap Skil, Duikclub Texel en de Historische Vereniging Texel. een gedeelte van de diggelen van de Bleekerij Nummer 124, september 2017 Historische Vereniging Texel 3

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2017 | | pagina 5