t J ft Bibliotheeknieuws - /r'lwiiL" 'y. Ontvangen van: De heer Th. Reij: 2 ingelijste foto's; Mevrouw G. Trap-Ellen: enige foto's en bescheiden; De heer M. 't Hart: klapper met geprinte en getranscri beerde pagina's van de Classis Alkmaar, betreffende ds Bucerus versus de kerkenraad van Den Hoorn (1664 1670) de CD met de foto-opnamen van de pagina's, gemaakt door Aart v.d. Brink; De heer F. van Ingen Schenau: ansichten en foto's; De heer Hans Bakker: van Badhotel en Lindeboom div. archiefstukken; Fam. H. v. Heerwaarden: bonnen uit de oorlog; De heer J. Daalder: Bram de zeeman, door W. Mets Tz, Wij wonen op een eiland, door F. le Maire, skeurklen- der '87, Oorlogsmonumenten op Texel, door J.A. van Es jr., 75 jr. RAB, 40 jaar RST en ansichtboekje; De heer D. Koopman: Mooi Texel 1930 en boekjes van het KNMI met regenwaarnemingen gedaan door Arie Koopman in de periode 1923-1930; De heer C. Swaerts: Texelkalender 1982, ansichten en div. plakboeken; Uit de nalatenschap van D. Wuis en fam. Dros: me daille D. Wuis etalagewedstrijd den Burg 1923, Verdwenen plekjes door M. Stoepker, Terug op de plaats door Jan Visser en Theo Timmer, tel. gids 1959, div. foto's en bescheiden; De heer F. Gieles: div. foto's; De heer A. Oosterbaan: fotoboekje en usb stick betref fende 600 jaar stad; Mevrouw J. Kampstra: evacuatieplan en enige foto's en knipsels; De heer G. Jansen: Dialect op een eiland, door Mathilde Jansen; Mevrouw Bakker-Dros: plakboek deportatie Assen; Uit de nalatenschap van dames Keijser: oa poesie albums, plakboek met an sichtkaarten, stamboom Rab, ruilverkaveling gege vens, foto's en bescheiden; De heer J. Kreeft: 2 oude opgegraven kaasmerken; Helderse Historische Vereniging: kopie van Leerplan v.d. openbare scholen voor gewoon lager onderwijs in de Gem. Texel 1889/90; Uit de nalatenschap van Annie Bakker: div. foto's en verhaaltjes; De heer M. Kuiper: archief van de Stichting Johan Pieter Kuiper fonds (Olmenhoeve), Brieven over Texel van Pieter van Cuyck, Reglement ordre en instructien tot beheeringe der dyken en duynen der 28 Gemeenschappelyke polders van Texel, foto's en be scheiden; De heer Jan Boon: 125 jaar NIOZ en Geschiedenis van het Zoölogisch Station, door Johan van Bennekom en De geschiedenis van het Zoölogisch Station der Nederlandse Dierkundige Vereniging 1876-1945, door Ab Dral. De heer Jaap Roeper: ingelijst verhaal "Met Kalis naar de Mielanden"; De heer Ed Visser: Vredelust Texel, van boerderij naar bungalowpark; Doopsgezinde Gemeente Texel: Dvd Noordhollandse Gem. dag te Texel 12-9-1982; De heer G. Duinker te Nijkerk: foto achter glas, ge maakt door Jan P. Strijbos van een in de oorlog verlo ren gegane schapenboet nabij de Waal; De heer P.W. Roeper: div. bescheiden van Waterschap Texel en een fotoboek Gemaal Krassekeet; Mevrouw C. Stiehl -v.d. Vis: div. bescheiden Welzijnsstichting, notulen RSG '87/'89 en div. tijd schriften; De heer W. Braam: 10 klappers met sprokkels genealo gie en aanverwante artikelen; De heer C. van Heerwaarden te Alkmaar: een aanvul ling op de stamboom Van Heerwaarden. Iedereen nogmaals hartelijk dank! U bent van harte welkom op de bibliotheekmiddag, elke maandag van half drie tot half zes. Heeft u nog spullen voor de vereniging betreffende Texel, dan kunt u contact opnemen met M. Bakker-Zijm, tel. 0222 312113. 4, boet van Keijser nabij de hoek Polderweg de Staart foto J.P. Strijbos 30 Historische Vereniging Texel Nummer 124, september 2017

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2017 | | pagina 32