Het schoolreisje van de eerste klas van de Thijsseschool in 1961 Wilma Eelman Onlangs ontvingen we een aantal dia's van Klaas Brandsma. Zijn vader, de veearts Sjoerd Brandsma, volgde in 1957 Noordijk op als directeur van de Veterinair Hygiënische Dienst, ofwel de noodslacht- plaats. Dit is een door Bas Huisman opgekalefaterde af druk van één van die dia's. De kinderen van de eerste klas van de Thijsseschool staan in juli 1961 op het schoolplein te wachten tot ze de bus in mogen voor hun eerste schoolreisje - naar Texel. Zomer, korte broeken, blote benen. Meester Bakker staat daar netjes in het pak. Na veel hoofdbrekens herkende ik enkele kinderen: links in een wit met blauw gestreept truitje Piet van der Wulp met zijn donkerblauwe strandtas. Daarvoor staat Klaas Brandsma te praten met Robert Grandia die een rood/wit truitje aanheeft met ingebreide blokjes. Marijke Zijm (dochter van Reijer Zijm en Martha Garritsen) is herken baar omdat ze zich omdraait; ze staat voor de witte sal miak met de naam Bom Abrigo, het huis van Dirk en Tinie Krijnen-Baijs. Tot mijn verbazing zag ik mijzelf op deze foto: het meisje met het gele vest, donker haar met strik, rode rok, rood/witte sokken met rode rand en rode schoenen. Het meisje achter mij, met het korte witblonde haar en rug zakje is Fokje Bosma. Vóór mij, half omgedraaid, staat Gerthe Keijser, dochter van Hein Keijser en Pop Adema uit de Weverstraat en daarvoor, helemaal in het blauw met blauwe strik in de krullen staat Elisabeth Vrijdag, van Sonnevanck in de Waalderstraat. Verder herken ik niemand. Ik herinner me wel dat we op Texel bleven, maar wat we deden? Ondanks de summiere informatie vonden de overige re dactieleden dit zo'n mooie foto, dat-ie in dit september nummer terecht kwam. Met de oproep: wie herkent men sen op deze foto of weet zich nog iets van dit schoolreisje te herinneren. Nummer 124, september 2017 Historische Vereniging Texel 29

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2017 | | pagina 31