grote paddenstoelen op de tafel mijn mislukte werkstuk in het bollenkistje. Toeschouwers: Mevrouw van Reijendam, Harm van Reijendam, meester Veldhuis, meneer van Es, Rien van Elk.foto's door Joop van den Heuvel, neef van juffrouw Van den Heuvel, CVO 1958 Menige paddenstoel sneuvelde voortijdig en haalde zo de tentoonstelling niet. De exemplaren die het wel had den gehaald, nam je vervolgens mee naar huis en je pro beerde daar een mooi kunstwerk van te maken. Mijn keuze voor de opmaak van m'n kunstwerk was nogal be perkt want we hadden alleen lege bollenkistjes in de schuur staan. Wat ik me nog kan herinneren is, dat het een helse opgave was. De paddenstoelen vielen onder je handen uit elkaar als je niet uitkeek. Dat overkwam me meerdere malen bij het schikken van de paddenstoelen. Bij het uiteindelijke resultaat was dat duidelijk zichtbaar, alsof de bliksem was ingeslagen. De jury was dan ook onverbiddelijk, géén prijs. Paddenstoelen kijken op Texel door Arthur Oosterbaan In de kruiwagen van Dries Veltkamp zitten russula's en een krulzoom. Op de andere foto's van de CVO-school zijn vliegenzwammen, slanke amaniet, melkzwammen, grote parasolzwam en aardappelbovist herkenbaar. Gelukkig hebben de Texelse schoolkinderen deze soorten destijds niet uitgeroeid. Ze komen nog algemeen voor in het Texelse bos. Plukken heeft ook betrekkelijk weinig ef fect op het voorkomen van paddenstoelen op langere ter mijn, dat is bekend. 20 Historische Vereniging Texel Nummer 124, september 2017

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2017 | | pagina 22