op zondagmiddag haalden boerenjongens uit de buurt de meisjes in het 'Waldlager' op met paard en wagen om een ritje door de Dennen te maken. Zo ook in de zomer van 1943. 1. werker in het Waldlager 2. Corry Koopman, 3. Mat Boon, 4. Naan Bremer, 5. Annie Troost, 6. Gina Slegh, 7. Neel Drijver (later getrouwd met Willem Duinker), 8. Willem Duinker, 9. onbekend, 10. onbekend, 11. onbekend, 12. onbekend Daar in de bunkers zaten ongeveer 800-1000 Duitse mili tairen. Deze zogenaamde Zuid-Batterij lag vlak langs het strand. In dit legercomplex zaten naast Duitsers ook Russen (Georgiërs). De bunkers waren voorzien van zoeklichten en afweergeschut. Als versperring lagen op het strand rollen prikkeldraad en zogenaamde Spaanse ruiters. Er werd namelijk een aanval vanuit Engeland verwacht. De manschappen woonden in de bunkers. Het terrein was afgebakend met een slagboom. Verboden ter rein voor onbevoegden. Als je het toch waagde te dichtbij te komen, dan werd het vuur op je geopend. De meisjes werkten achter de slagboom tussen de soldaten op het le- gercomplex. Het was soms wel eng als er geschoten werd. Op een gegeven moment vonden de Duitsers het daar voor hen te gevaarlijk werd zo dicht bij de bunkers. Ze bouwden beneden in de duinen, een eindje terug rich ting Den Hoorn, buiten de versperring en pal vóór de slagboom, een houten schuur (hokkie) bij het Natte Vlak en verfden het groen. Verder het terrein op, richting strand, was verboden gebied. Wel mochten zij soms naar de kantine. Van daaruit liep een weggetje, maar waar naar toe wisten zij niet. Half juli 1943 werd het Waldlager in de Dennen opgehe ven. Alle niet-Texelaars moesten het eiland verlaten. Neel Drijver, Jannie Huisman, Annie Troost en Jo Slegtenhorst kregen daarna opdracht om naar Paal 9 te gaan. Ook weer om aardappels te schillen. Nummer 124, september 2017 Historische Vereniging Texel 9

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2017 | | pagina 11