Herinneringen aan hoeve Dijkzicht Henk Bas In 1991 schreef Henk Bas van de 'Witte Engel' (1923-2002) na het overlijden van zijn oom Giel de Jonge zijn jeugdherinneringen aan Dijkzicht op. Zijn opa Philips de Jonge en oma Hendrika de Jonge - van Eijk kwamen daar met hun acht kinderen in 1911 wo nen. De herinneringen aan het dagelijks leven op de boerderij met rondom natuur, hond Meta, de voor Henk opmerkelijke gewoon tes en vooral de liefdevolle bejegening door zijn grootouders, ooms en tantes werden door hem gekoesterd. Dijkzicht, Harry Tielemans privé collectie Een terugblik op onze opa en omoe de Jonge, ruim 60 jaar geleden en later op de twee ooms, ome Zeeg en ome Machiel en tante Hilda. Het zijn verschillende momentop namen. Als ik het over opa heb, ben ik zelf nog geen 7 jaar oud. Op een zondag, uit de kerk vandaan, kwamen opa en omoe, tante Hilda en ome Zeeg koffie drinken bij ons op Linquenda, net buiten Oosterend. Er was bepaald wat te vieren, want na het koffiedrinken gingen de kopjes naar achteren en kwamen er kleine glaasjes op tafel welke vol geschonken werden uit een fles. Zag ik toen m'n eerste fles wijn? Ik denk 't. 't Was niet voor de kinderen werd er ge zegd. Wij kregen limonade. De visite ging weg, er zat nog een beetje in zo'n klein glaasje. Ik proeven en snapte er niks van. Ik lustte het geeneens. Een andere keer kwamen opa en omoe na Sinterklaas. En...hebben jullie ook nog wat van Sinterklaas gehad? We waren niet vergeten, een ieder had wat en dat moest beke ken worden. Nu had ik een bouwdoos met vierkante hou ten blokken. Die zaten in een doos die je met een schuif kon opendoen. Ik dacht iets uitgevonden te hebben, dat je van de bodem van de doos ook een schuif kon maken. 18 Historische Vereniging Texel Nummer 122, maart 2017

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2017 | | pagina 20