Toch nog op de foto! Biem Lap Zijn er alternatieven? ja zeker, 1936. Toen arriveerde de bisschop aan het eind van de middag op 13 mei met de laatste boot op Texel en vertrok 14 mei met de laatste boot 's middags om 5.35 van Texel. Ook in 1936 werd hij verwelkomd en uitgeleide gedaan door de ruiterstoet. En ook in 1936 wachtte het Texels Fanfarecorps, nu onder leiding van Johan Dol, de stoet bij Den Burg op. Evenals in 1931 vermeldt de Texelse Courant niet of het Fanfarecorps in 1936 de bisschop uitgeleide deed. Maar de verbreding en verharding van dat gedeelte Schilderend was al ruim 4 jaar daarvoor opgeleverd, in clusief de aanplant van iepen. Op deze foto ziet het Schilderend en de iepen eruit alsof het werk net wel of nog net niet opgeleverd is. Zou de foto misschien genomen zijn bij de generale repe titie voor het inhalen van de bisschop in 1931? Zondag 12 april 's middags om 2 uur begon dat oefenen. Op de foto's daarvan in de collectie van Sjaak Schraag is te zien dat de ruiters in vol ornaat oefenden, met vaan dels. Maar in tegenstelling tot deze foto op het Schilderend is tijdens het oefenen nauwelijks publiek langs de weg. Dus het lijkt erop dat we op deze foto het op terugweg naar Oudeschild begeleiden van de bis schop zien, op 16 april 1931. Tenslotte Drie 'Texelse' glasplaatnegatieven afcomstig uit een Helderse fotozaak kom je niet iedere dag tegen. Met een beetje geluk was de datering aannemelijk te maken en Ria en Sjaak Schraag identificeerden een aantal afge beelde mensen. Ook bieden de foto's aanvullende infor matie voor de monumentenzorg: tot nu toe werd aange nomen dat de aanbouw en de dakkapellen van 'Flevo' later toegevoegd zijn. Dankzij deze foto's is nu duidelijk dat ze origineel zijn. Het moet in het jaar 1947 zijn geweest dat deze schoolfoto is genomen. Aan het eind van de tweede of het begin van de derde klas van de lagere school in Den Hoorn. Ik was toen nog 7 jaar of net 8 jaar. De juf van de eerste en tweede klas was ziek en ik had vrij terwijl ik wist dat 's middags de schoolfotograaf langs zou komen en ik wilde op de foto. Ik wist dat ik dan om half 2 op school moest zijn. Wij woonden op Zeewijk in de P.H. Polder en ik had nog geen fiets en ging dus gewoonlijk lopend naar school (drie en een halve kilometer was dat toen). Ik weet dat ik in de derde klas een fiets heb gekregen en daarom weet ik dat de foto aan het eind van de tweede of begin van de derde klas gemaakt moet zijn. Mijn oudste zus Grietje, die twee klassen hoger zat was die morgen al opgedirkt met een mooie strik in het haar naar school vertrokken. 16 Historische Vereniging Texel Nummer 122, maart 2017

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2017 | | pagina 18